Afganistanin presidentti Hamid Karzaion armahtanut raiskauksen uhrin, joka tuomittiin vankilaan raiskauksen vuoksi.
Nainen vapautui, koska suostui menemään naimisiin raiskaajansa kanssa, Britannian yleisradioyhtiö BBC kertoo.
Gulnaz-niminen nainen synnytti vankilassa tyttären, joka on istunut tuomiota äitinsä kanssa
http://www.hs.fi/msn/ulkomaat/Karzai armahti pitkän vankeustuuomion saaneen raiskatun naisen/a1305550496138
KUNDUZ. Aseistetut miehet hyökkäsivät keskellä yötä afgaaniperheen kotiin, hakkasivat perheen isän ja heittivät polttavaa happoa perheen vanhempien ja kolmen tyttären päälle.
Syynä oli ilmeisesti kosto siitä, että vanhemmat eivät halunneet antaa 18-vuotiasta Mumtaz-tytärtään vaimoksi paikallisen Arbakis-asejoukkion väkivaltaiseksi öykkäriksi tiedetylle jäsenelle, vaan kihlasivat tytön sukulaismiehelle.
Torjuttu kosija oli BBC:n mukaan paljon tyttöä vanhempi.
http://www.hs.fi/msn/ulkomaat/Afgaanijoukkio tuhosi kosijansa torjuneen tytön kasvot hapolla/a1305550493806
Sovinistien toivemaa
ei kuulu meille
1
166
Vastaukset
- näinonnäppylät5
Taitaa olla pikemminkin yltiösuvaitsevaisten feministien toivemaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5314448Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183561Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2842312Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4762179Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.871517- 1571383
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1041346Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel641291- 651234
- 841144