http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/118358-nyt-poliisit-vaativat-kannabiksen-laillistamista-usassa
Kohta Kannabis varmaan vapautetaan kaikissa sivistyneissä maissa. Itse vaihtaisin alkoholin välittömästi kannabikseen. Se ei lihottaisikaan.
Kohta Kannabis varmaan vapautetaan kaikissa sivistyneissä maissa. Itse vaihtaisin alkoholin välittömästi kannabikseen. Se ei lihottaisikaan.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ihan hyvä jos laillistettaisi, kannabis ei aiheuta niin pahaa riippuvuutta, ja ole tietääkseni niin vaarallista kuin alkoholi.
Mene nyt narkomaani jo ittees ja hanki niitä töitä loispumminarkkari.
Narkit ovat inhottavia. Apteekissa näin kun parikymppinen narkki osti pussillisen ruiskuja ja neuloja. Silmät seisoivat päässä. Hyi. Sillä oli varmaan kaikki taudit aidsista lähtien. Kannabiksella kai sekin uransa aloitti.
Ihana uutinen,pikkarit kastuivat välittömästi!!! Poliisit oikein vaativat..huh panettaa,mmm...
Sinä mikään nainen vielä ole, lapsihan sinä vielä olet!
Kannabis voi vapautua ehkä siinä vaiheessa kun tuo todistettu tutkimus todistetaan vääräksi: kannabis tekee pysyviä vaurioita aivoihin, alkoholin aiheuttamat vauriot korjaantuvat, kannabiksen ei.
Tulee pysyväinen aivovikainen kun kannabista käyttää.
käyttäjälleen kaksi kertaa haitallisempaa kuin cannabis ja viisi kertaa haitallisempaa muille ihmisille (väkivalta,sairaudet,perheet ,talous yms vaikutukset)
http://www.youtube.com/watch?v=iPNlm20h47g
Puhuttiin pysyvästä aivovauriosta mitä kannabis aiheuttaa... tulee ihmisistä nurkissa-hihittelijöitä ja alzheimer tulee aikaisemmassa isässä.
Toisaalta muuten, kannabiksen käyttäjä voisi silloin kirjoittaa sitoumuksen kun joutuu sairaalaan, niin teloitetaan siellä ja elimet toisille, muut paitsi keuhkot.
Kun en käytä alkoholia enkä tupakoi, olisiko minun pakko alkaa käyttämään kannbista rangaistuksen uhalla, jos se vapautettaisiin?
Älä käytä mitään muuta kuin hyvää ruokaa vain :)
Kaikki kannbiksen käyttäjät pitäisi pakkorekisteröidä siten, ettei niille myönnettäisi mitään kela, sairaala, sosiaalitukia ja muita alennuksia, vaan joutuisivat maksamaan kaikista palveluista täyden hinnan.
Silloin voitaisiin vasta ajatella sen vapauttamista.
Perusteluna tähän on heidän täydellinen terveys ja hyvinvointi.
Lait ovat fiktiota, ja kuinka luonnon kasvi / luonto voi olla laiton?
Kaikki maan päällä on luontoa, kaikki materia ympärilläsi on peräisin luonnosta, maa kutsuu, haloo!
Laitetaan silmät ja korvat kiinni ja poltetaan suulla sätkää, niin emme kuule mitään Yhdysvaltain poliisivaltioäänestyksestä. Eikö niin?
http://www.prisonplanet.com/congress-to-vote-next-week-on-explicitly-creating-a-police-state.html
Eihän usassa onnistunut edes lääkekannabis. Meni aivan puihin. Sitä alettiin käyttää huumeena.
Kannabiksen vapaakaupungissa Christianiassa taas tapettiin ihmisiä kuin kärpäsiä
"On April 24, 2005, a 26-year-old Christiania resident was killed and three other residents injured in a violent gang assault on Pusher Street. The reason for this was a feud over the cannabis market of Copenhagen."
On se niin rauhoittavaa tavaraa joo... tai sitten ei