Parhaat makuelämykset Seinäjoella?

Pesäpallonkentän grilli: Samburger special
Shuang long kiinalinen raivintola: chililihapullat
El Cebo: iso kebab ranskalaisilla
15592
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kiitos ei. Ainoa jota saattaisin maistaa on chilipullat. Mistä parhaat salaatit? Onko jo ravintoloita joissa voi itse koostaa annoksensa eli että lisukkeet olisivat erillisinä valittavissa?

Äänestä

Samburger ja El Cebo eivät anna koskaan asiakkailleen kuittia, antaako Shuang Long?

Äänestä

Nykyään ykköspaikka on Sorsanpesän ravintola!

Äänestä

Taitanee tuo Athens Palace viedä voiton kaikista tällä hetkellä. Sorsanpesä tulee kyllä hyvin peesissä.

Äänestä

Aina Samburgerilta tulee kuitti. Viimeksi sain kun kävin keskiviikkona. Paras ravintola on Uppalan kartano. Athens Palace mauton.

Äänestä

Itsekin liputan Athens Palacen puolesta. Paras paikka sjoella tällähetkellä.

Äänestä

Jaa-a käyn 3-5 kertaa viikossa ja käynyt jo vuosia Samburgerilla enkä ole edes kuullut että kukaan olisi kuittia saanut. Parissa turkkilaisessa paikassakin keskustassa saa aina kuitin muttei Samburgerilla.

Äänestä

Parhaat makuelämykset Seinäjoellakin saa kun valitsee ruuan raaka-aineet huolellisesti pysyen kaukana ruokateollisuuden tarjoomuksista ja tekemällä ruokansa itse käyttäen siihen mahdollisimman paljon luovuutta ja mielikuvitusta.

Äänestä

Ei hyvä ravintola, joka tekee ruuan alusta lähtien, ole teollisuutta.

Äänestä
  • Aha? Vai niinkuin Saarioisten bulkkiruuat, jotka ovat (alipalkattujen?) äitien tekemiä teollisuusmittakaavassa tuotetuista raaka-aineista?

    Äänestä

  • ?..?.. kirjoitti:

    Aha? Vai niinkuin Saarioisten bulkkiruuat, jotka ovat (alipalkattujen?) äitien tekemiä teollisuusmittakaavassa tuotetuista raaka-aineista?

    Tekeekö ravintolat saarioisten bulkkiruoat? No eihän ne tee.

    Äänestä

AUTOT ainakin valittu maulla... tuskin mahtuu kyynär sisään

:D

ja tuossa haukkaa kotona tehtyä ruokaa

Äänestä

Panfaasai thaimaalainen ravintola Puistopolulla on tällä hetkellä Seinäjoen paras aasialainen. Laadukasta ja maukasta ruokaa tuoreista raaka-aineista. Aina on tilaa liiaksikin, toivoisin, että ihmiset paikan löytäisivät!

Shuang long on paikkana mielestäni yliarvostettu, ihan sama mitä tilaa, samalta maistuu kuitenkin. Lisäksi ainakin mukaan otettuna annoksien koot vaihtelevat paljon.

Athens Palacea ei olla vielä kokeiltu.

Parhaat pitsat saa Selvi Fastfood centeristä (entinen Antalya, Soframin vieressä)

Rossoon menen, kun olen valmis maksamaan enemmän enkä tahdo aasialaista. Ruoka ja palvelu aina tasaisen hyvää.

Äänestä

Mitäs ruokia suosittelisitte Athens Palacessa vierailijoille syötäväksi?

Äänestä

"Parhaat pitsat saa Selvi Fastfood centeristä (entinen Antalya, Soframin vieressä)"

En ole niiden pizzoja kokeillut mutta parhaat sämpyläkebabit ne tekee ainakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


makutohtori kirjoitti:

Pesäpallonkentän grilli: Samburger special
Shuang long kiinalinen raivintola: chililihapullat
El Cebo: iso kebab ranskalaisilla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu