Ylen linnan biletysten selostukset olivat varsinainen limbous! Selostajasössöt eivät edes tunnistaneet kansanedustajia -haloo. Sönkkäsivät toistensa puheiden päälle, mekkojen selitykset täysin tarpeettomia, joku loipakkohan jokaisen päällä tulee olla!
Selostajat olivat tainneet käydä boolimaljalla etukäteen tai naukkailivatko taksumatista "raskaan työnsä lomassa"?!
Selostus pilasi loputkin halut katsoa linnan arvokkuudesta kaukana olevia pippaloita!
Selostajat olivat tainneet käydä boolimaljalla etukäteen tai naukkailivatko taksumatista "raskaan työnsä lomassa"?!
Selostus pilasi loputkin halut katsoa linnan arvokkuudesta kaukana olevia pippaloita!
Vastaukset 14
Vanhimmat
dfsdfsd
joo---selostus ihan persssssseestä---seurasin puoli tuntia juhlia ja lähdin lenkille---taisivat olla käyneet boololla ennen aikojaan---ihme söperrystä heidän selostuksensa
ketkä siellä oli selostamassa
ÄÄnestä päätellen: Rönkä, neukkulukkinen Marjukka H ja kuka lie loipakko kommentaattori oli?
Vanhuus on tullut heillekin! Dementiaa.
Nyt kun vaalituloksen myötä paljon homoja pääsi eduskuntaan, niin ehkäpä kaikkia runkkareita ei haluta tunteakkaan. Mikä on ihan hyvä asia vaan.
en ole ikinä katsonut linnanjuhlia enkä usko että tulen ikinä katsomaan, tylsät ihmiset pitävät tylsiä juhlia liian ahtaassa tilassa.
Kannatan kaikille arvostelijoille, hankkimaan ihan ihka oman elämän.
Kailottivat juoppojen tapaan toinen toistensa "puheiden" päälle.Saren suunnitteleeko se vielä muka jotain mitä koltuiksi kutsutaan?
Teksti-tv tekstittäjä vasta loistava oli. Minuutin viiveellä sai aikaan kirjoitusvirheitä vilisevän lauseen..
Ylen toimittajat ovat pelkkiä elättejä. He saavat demareilta suojatyöpaikan ja loisivat meidän verorahoilla.
Rönkä ja neukkulukkinen-Majukka Havumäki pilaavat uutisetkin. Just ja just osaavat lukea tekstikoneen suoltamaa tekstiä.
Ylen selostajia niin urheilu-, missi- kuin Itsenäisyyskisoissa, pitää olla vähintään kaksi, koska joku on aina enemmän tai vähemmän hiprakassa, mikä tuli taas todistettua Tavjan pippaloiden sössötyksissä.
Viimevuonna kaikki haastateltavat oli ihan lärvit.
haastattelivat tänä vuonna.Joku pelle taas kertoi haastattelussa olevansa nirvanassa kun pääsi juttelemaan tuon hipin kanssa.Voi ****liste!!!
kyllä minäkin olisin kännissä jos joutuisin moisiin kemuihin kuunteleen ylimielisten ja muka hienojen ihmisten jorinoita