Luopuuko Niinistö ehdokkuudesta?

Miehen silmistä näkee että euro kaatuu ja sitä myöten matto on kiskaistu tämän EU- lobbarin alta, samoin kuin Lipposeltakin.
Haluttomuus johtamaan maata alkaa olla silminpistävää kun mies tietää että joutuisi ohjaamaan Suomilaivaa vänkärin puolelta kue ei olla enää EU:ssa.
558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niinistö kannattaa uutta maailmanjärjestystä. Mitä se sitten tarkoittaa? Yksi valuutta, mikrosiru? Ihmiseenkö otettava? Ihmisen lopulta tappava hajotessaan? Ei, sano ei!

Luulen, että Niinistö ei luovu ehdokkuudesta, vaikka se olisikin meille parempi. Luulen myös, että euro ei ihan vielä hajoa, Niinistö ehtii käydä vaalit. Ehkä sitten myöhemmin hajoaa. Olisi kyllä meille parempi, että hajoaisi jo heti, jos on hajotakseen. Mutta kun ei! Ensin Niinistö pressaksi ja vasta sitten tulee kurjempaa... Jotenkin noin tuntuu, että vois käydä. Mutta toivotaan kuitenkin, että Väyrys Paavo pääsis pressaks.

Äänestä

Paskat Väyryspaavosta. Ei se toiselle kierroksellekkaan pääse. Paavo Lipponen vielä vähempi, mutta Lipponenhan se jo dementiansa keskellä on availlut noiden palomuurien rakentajien,(vapaamuurariveljien) salaisia kansioita venäjän natojäsenyydestä ja pohjoisafrikan maiden eu-hun liittymisestä. Eiköhän muurariveljet vala laastillaan sen suun tukkoon. Tietysti Niinistökin nuo tietää ja varmaan kannattaakin samoja unelmia, mutta on senverran nuorempi, että muistaa pitää suunsa kiinni noista.
Ei käy. Suomen työtätekevä kansa valitsee presidentiksi Paavo Arhinmäen.

Äänestä

Täytyy olla jo mikrosirutettu tietämättään jos äänestää Niinistöä.

Äänestä
  • Voi myös olla että on huumekauppias, eikä näin ollen halua menettää hyvää tulonlähdettään ja siksi äänestää Niinistöä.

    Jos Niinistö voittaa, niin tapahtuu se vaalivilpillä.

    Äänestä

Voi käydä niin, ettei Suomeen tule enään presidenttiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


casper hornyghost kirjoitti:

Miehen silmistä näkee että euro kaatuu ja sitä myöten matto on kiskaistu tämän EU- lobbarin alta, samoin kuin Lipposeltakin.
Haluttomuus johtamaan maata alkaa olla silminpistävää kun mies tietää että joutuisi ohjaamaan Suomilaivaa vänkärin puolelta kue ei olla enää EU:ssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu