Pankaapa hakusanaksi gooleen: Pimeää pelottelua vai valuvikoja, ja menkää sieltä mtv3:n linkkiin. Mielenkiintoista luettavaa ja katsottavaa 1998 eduskuntakeskustelusta. Lipponen ja Niinistö siellä näyttivät erinomaiset taloustaitonsa.
Keskusta oli oikeassa
bgfdzx
578
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niinpä, kannattaa tosiaan katsoa.
Kiitos linkistä. Totta tosiaan Lipponen ja Niinistö vähättelevät keskustan Ahon näkemyksiä. Kannatta katsoa netistä noita eurokeskusteluja ja muutenkin historiaa kuinka nyksyiset ehdokkaat ovat toimineen euron liittymisen kanssa.
Kyllä keskusta oli tuolloinkin oikeassa ja miten nyt? Niinistö ja Lipponen puolustavat edelleen euroa. Todella hyvä yhteenveto asiasta. En tuossa punnitaan kuka näkee tuelvisuuteen.
Nyt sitten maksetaan hintaa, näistä päättömistä päätöksistä.
Katsoin vielä toisen kerran ja tulipa mieleen kuka on oikeasti tulevaisuuden ennustaja. Taitaa olla keskusta ainakin.
You Tubetsa löytyy nyt myös, hakusanaksi riittää: euroon vai ei.