Luulen, että aika loppuu pian tässä ajassa, ajatellen lähinnä sitä, että sieluista käydään kova taistelu henkivalloissa. "S.....tana on laskeutunut alas taivaasta pitäen suurta vihaa, koska hän tietää, että aikaa on vähän".
Maailmantilanne pahenee kauttaaltaan hurjaa vauhtia joka sektorilla. Kolmatta maailmansotaa tavallaan käydään jo, ja minä hetkenä hyvänsä aseelliset konfliktit laukaisevat varsinaisen sodan. Kolmasosa maata tulee tuhoutumaan (ilmestyskirja), mutta Kristus hakee omansa pois tulevasta antikristuksen vihanajasta, "kun salama leimahtaa idästä hamaan länteen, niin on ihmisen pojan tulemus oleva".
"Herran pelko on viisauden alku". "Tutkikaa sydäntänne, oletteko uskossa". "Puhdistakaa sydämenne vilpittömään veljesrakkauteen". Se ei ole paljon vaadittu, kun lahjaksi voisi saada ikuisen elämän. Kun oma astia on puhtaaksi pesty Karitsan verellä, voi sitten usko myös kantaa hedelmää. "kootkaa aarteita taivaaseen". Jokainen ihmissielu on KALLIISTI ostettu.
Kun aika loppuu, niin se todellakin loppuu lopullisesti.
Maailmantilanne pahenee kauttaaltaan hurjaa vauhtia joka sektorilla. Kolmatta maailmansotaa tavallaan käydään jo, ja minä hetkenä hyvänsä aseelliset konfliktit laukaisevat varsinaisen sodan. Kolmasosa maata tulee tuhoutumaan (ilmestyskirja), mutta Kristus hakee omansa pois tulevasta antikristuksen vihanajasta, "kun salama leimahtaa idästä hamaan länteen, niin on ihmisen pojan tulemus oleva".
"Herran pelko on viisauden alku". "Tutkikaa sydäntänne, oletteko uskossa". "Puhdistakaa sydämenne vilpittömään veljesrakkauteen". Se ei ole paljon vaadittu, kun lahjaksi voisi saada ikuisen elämän. Kun oma astia on puhtaaksi pesty Karitsan verellä, voi sitten usko myös kantaa hedelmää. "kootkaa aarteita taivaaseen". Jokainen ihmissielu on KALLIISTI ostettu.
Kun aika loppuu, niin se todellakin loppuu lopullisesti.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Matt.25:13 "Valvokaa siis, sillä ette tiedä päivää ettekä hetkeä."
Kaltaisesi hurmahenget ja päämiehesi on aikatietoinen ja kyselee aikaa ja pelottelee maailmanlopun teologialla "koska sillä on vähän aikaa" jäljellä tarkoituksella saada ihmisiä pelon valtaan ja liittymään ja tulemaan uskonlahkoihinsa jäseniksi.
Jumalan Totuuden Hengen saaneet ovat rauhallisia, vaikka maailma myrskyää ympärillä he panevat turvansa Jumalaan.
"Mutta aikakausista ja määrähetkistä EI teille, veljet, ole tarvis kirjoittaa"....
Uskonlahkoihin jäseneksi? Mihinkähän uskonlahkoon sitä kuuluisikaan? En ole vielä liittynyt mihinkään lahkoon enkä tule liittymäänkään. Lahkot ja lahkoiluhan ovat syntiä.
"Täydellisessä Jumalan rakkaudessa ei ole pelkoa". Jos sinua pelottaa, niin turvaa kaikesta sydämestäsi, sielustasi ja voimastasi Jeesukseen.
Maa on tulelle talletettu, ja raamattua lukemalla ja hengellisesti valveilla olevana ja aikaa seuraavana ei voi olla tietämätön, että ajallinen aika käy vähiin. Ei ratvitse olla edes uskova tietääkseen tämän. Jeesus kehoitti tarkkaamaan ja arvioitsemaan aikain merkkejä sekä valvomaan.
Uskovillehan on luvassa paljon parempaa, sellaista mikä kestää ikuisuuden. Ja Jumala on luvannut pitää omistaan huolen myös tässä ajassa, vaikka monenlaista vaivaa, ahdistusta, vainoa ja pilkkaa on, sanankin mukaan, mutta Herra vapahtaa niistä kaikista.
Mitä hurmahenkistä aloituksessa oli? Maailmanlopusta ja kolmannesta maailmansodasta keskustellaan monilla foorumeilla, oli ateisti, uskova, tai mikä sitten tahansa. Maailmanlaajuisesta sodasta voi lukea myös ympäri maailmaa ilmestyvistä tiedotusvälineistä. Täytyy elää aikalailla umpiossa ja pää pensaassa, jos ei mitään tiedä nykyajasta.
Hurmahenkiset maailmanlopun ennustajat, tempauspäivien laskijat he kalastavat saalista (sieluja) omiin lahkoihinsa omille kasteenuusimisrituaaleille ennustamalla lopun ajan päiviä ja aikojen merkkejä. Pelko on heidän aseensa. He ovat antikristuksen asialla.
Niin hän sanoi: "Katsokaa, ettei teitä eksytetä. Sillä monta tulee minun nimessäni sanoen: 'Minä olen se', ja: 'Aika on lähellä'. Mutta älkää menkö heidän perässään.
Antaa heidän ennustella. Miten erotat hengellisyyden ja hurmahenkisyyden? Luetko raamattua? Raamattukin on täynnä ennustuksia. Tempauspäivää ei tiedä edes Poika.
Onko sinulla jokin lahkotrauma jäänyt päälle? Jos on, niin ymmärrän hyvin sinua.
Kaltaisesi eksyttäjät on helppo eksyttää. Heidän korostunut hengellisyytensä on juuri sitä hurmahenkisyyttä, jota villitsevät henget, antikristuksen henki saa aikaan.
He kerskuvat antikristukselta saamiltaan "armolahjoilla" tehdessään ihmeitä ja tunnustekoja, kaatamiset, vapinat, kultahiput jne.
Jeesus varoittaa kaltaisistasi hurmahengistä:
"Sillä vääriä kristuksia ja vääriä profeettoja nousee, ja he tekevät suuria tunnustekoja ja ihmeitä, niin että eksyttävät, jos mahdollista, valitutkin."
Niinkö? Olenko jotain tämänkaltaista tuonut esille mitä kirjoitat? Ja kenelle sinä oikein kirjoitat? Ei ole oikeassa kontekstissa omiin kirjoituksiini.
Nuohan ovat juuri antikristillisiä tekoja mitä mainitset; kaatamiset, vapinat, kultahiput, väärät profeetat (joita suurin osa ennustelijoista). Oikeita profeettoja ei ole paljon, eivätkä he ole eikä heitä otetaisikaan eri "seurakuntiin" puhumaan.
Oletkohan uskossa ollenkaan kun syyttelet vaan, tietämättä toisesta mitään? Saatan on syyttäjä.
Missä uskossa olet pitkään ollut? Eli mihin uskot? Et ole vielä kertonut mihin uskosi perustat. Kuka on Jumalasi?
Hurmahenki sinussa käskee tuollaisia kyselemään. Hurmahenki on sellainen henki, joka vapisee totuuden kuullessaan. Kun toinen hurmahenki (kaataja) koskettaa nopeasti toista sormenpäillään otsasta, niin siinä toinen hurmahenki menee selälleen tehden kunniaa.
"Sinä uskot, että Jumala on yksi. Siinä teet oikein; riivaajatkin sen uskovat ja vapisevat."
"Pitkään uskossa ollut"???
Jätetäänpä omaan arvoonsa..........
riivaajien edessä, kuten tavallista - niin ja pitkään uskossa, joo tottahan toki, nimittäin riivaajauskossa kuten tyylistään näkyy.
Tässä yksi artikkeli sotaan liittyen:
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=1940
Pyhä pyhittyy, saastanen on saastunut saastumistaan. Moniaat ovat luopuneet uskosta, mutta suuri osa harrastaa silti aktiivisesti uskonnollisuutta. He ovat valeuskovaisia. Kuten on valelääkäreitä, valehoitajia, jopa valelesboja jne.
Voi maata ja merta. Kansoilla on oleva ahdistus, kun meri ja aallot pauhaavat ja taivaiden voimat järkkyvät, ja ihmiset menehtyvät peljätessään sitä, mikä maanpiiriä kohtaa.
Tämäkin odottaa sitä hetkeä, milloin purkautua. Ei taida mennä kovin pitkään. Puhumattakaan muista tulivuorista (supersellaisista). Nämä ovat vitsauksia, jotka koskevat jumalattomia, ja niitä, jotka eivät ole kelvollisia taivasten valtakuntaan "uskovaisuudestaan" huolimatta. Raamattu sen kertoo, miksi.
http://www.jonfr.com/volcano/
Kolmannen maailmansodan uhittelua:
http://www.eutimes.net/2011/12/chinese-general-threatens-us-with-world-war-3-over-iran/
Kohta alkaa
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=3&id=2051
Kun salama leimahtaa idästä hamaan länteen, niin on ihmisen Pojan tulemus oleva.
Ja lisää maailmaa tuhoavia uutisia:
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=3&id=1998
Monien kohtalo on jo lopullisesti sinetöity. Tämä palsta kuvastaa sitä, minkälaiseksi monet ovat menneet pahuudessaan. Uskovaista silti leikitään. Mutta se ei heitä hyödytä yhtään.
Pelastuuko moni? Raamattu puhuu siitä, että vain harvat löytävät. Se on piskuinen lauma, jonka Jumala on ITSE valinnut. He ovat siis valittuja Jumalan valtakuntaan. Monet yrittävät päästä sisälle mutta eivät voi. Miksi? Eivät ole valittuja. Jumala valitsi omansa ennekuin hän oli äitinsä kohdussa. Jumala tiesi etukäteen ketkä tulevat pelastumaan, ketkä ei. Jumala paaduttaa kenet tahtoo, pelastaa kenet tahtoo. Miksi? Hänen Pyhän nimensä tähden!
Me kaikki olemme Jumalan lapsia. Kaikki ovat tasavertaisia, mutta ne jotka ovat jättäneet pahuuden taakseen ja ottaneet Jeesuksen rakkauden opin tilalle tulevat olemaan etuoikeútettuja pääsemään Taivasten valtakuntaan. Jeesus on pyytänyt meitä pitämään hänen sanansa ja jos niin teemme, niin meillä on paikka hänen luonaan. Jumala näkee jokaisen sydämeen, joten turha on uskotella mitään, mikä ei ole totta.
Jumala näkee jokaisen sydämeen. Monet eivät tahdo tehdä parannusta. Se on ikävää. Jumala antoi jokaiselle vapaan tahdon.
Jumala kutsuu ihmistä kaksi tai kolme kertaa. Mutta kuinka kauan tai vähän aikaa kutsu kestää, on yksilöllinen. Monet ovat kutsutut.....
Hyvin puhuit, nimerkki Riivattu palsta. Jokaisen pitää elää todeksi Jeesuksen opetukset. Me emme pelastu ulkoisella palvonnalla. Se ei riitä, että tunnustamme Jeesuksen vapahtajaksi, vaan meidän pitää tehdä niin kuin Jeesus pyytää, eli pitää hänen sanasa. Silloin teemme Jumalan tahdon.
Jeesus: ”Totisesti, totisesti minä sanon teille: jos joku pitää minun sanani, hän ei ikinä näe kuolemaa.” (Joh 8:51)
PS. Minä GBril olen tullut keskuuteenne jotta teillä olisi valo!
aika loppuu -- loppuu se jokaisella vuorotellen,ja joskus nippuratkaisunakin,niinkuin liki 3000lla. loppui kun tornit tuli alas newe -yrkissa ..9-11
tuttavaltani loppui jokupaiva takaperin..minultakin..Jumala tietaa. milloin.. oikein hyva on ,kun mina en sita tieda milloin?
se on sama,kun silla duracell patterilla..aikamme rummutetaan ja sitten lopahtaa..
mutta parasta on kun aabrahamilla-- han lahti elamasta kyllikseen saaneena..
kun ei tarvitsisi kitua ritkuttaa sairas pedissa vuosikausia.
turha on vouhkata maailmanlopusta.. oma yksityinen voi tulla any time..
ollaan vain valmiina Jeesuksen veren turvissa on rauha..rauhaa sinulle ystavani