Onko liberaali, kaiken hyväksyvä elämäntapa

johtanut sittenkään onneen...????
.... Länsimaisessa yhteiskunnassa on paljon henkistä ja fyysistä pahoinvointia. Tarkoittaako se sitä, että ihmiset ovat sittenkin kadoksissa ilman auktoriteetteja?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Useimmat ihmiset ovat pihalla ilman auktoriteetteja. Vastuullinen elämä ei käy automaattisesti kaikilta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onneton länsi kirjoitti:

johtanut sittenkään onneen...????
.... Länsimaisessa yhteiskunnassa on paljon henkistä ja fyysistä pahoinvointia. Tarkoittaako se sitä, että ihmiset ovat sittenkin kadoksissa ilman auktoriteetteja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu