Suonen Perustuslaki ei kelpaa

edes pyyhintään. On painettu turhan kovalle paperille.
Onkin kirjoitettava sen tilalle uusi Suomen Peruutuslaki pehmopaperille.
t. jykä ja kumpp.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kokoomuksen pää-äänenkantajan eli hesarin yleisökommenteista napattua:

"Pojat tuntuvat myyvän suomen mennen tullen.
Yksi (Stub) puhuu, ettei perustuslaista tule välittää, aina löytyy porsaanreikä kiertää perustuslaki.
Toinen (Katainen) puhuu, että ei ole sovittu mitään vain nimet on paperissa eli suomi on myyty."

Mielenkiintoista nähdä miten Suomen upottaja Mr. "vipukanki" Katainen selittää nimensä näissä viimeisimmissä papereissa.
Yksityishenkilönäkö se ne on varmaan allekirjoittanut, tä!

Äänestä
  • Nooh. Jykä on käänteinen Ryti.
    Ryti kirjoitti omissa nimissään sopparin saksan ja sai pst-aseita osasto Kuhlmeyn kannakselle ratkaisutaisteluihin.
    Jykä kirjoitti omissa nimissään sopparin myös saksan kanssa, tällä kertaa tosin annettiin pois suvereniteetti.

    Näin ne ajat muuttuu. :) GO JYKÄ GO !!! Vapise kansa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kököömysjyräää kirjoitti:

edes pyyhintään. On painettu turhan kovalle paperille.
Onkin kirjoitettava sen tilalle uusi Suomen Peruutuslaki pehmopaperille.
t. jykä ja kumpp.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu