"Suomalaiset äidit tappavat lapsensa 10 kertaa useammin...

kuin ruotsalaiset."

"Suomalaiset äidit tappavat lapsensa 10 kertaa useammin kuin ruotsalaiset."


Suomalaiset feministit ovat todella karmeaa porukkaa, perverssejä ja väkivaltaisia, kuten me kaikki tiedämme.

Lisäksi jotkut ääliöt yrittävät jatkaa tätä karmeaa historiaa, vaikka minkälaisillla tempuilla. Mm. perustelemalla ja selittelemällä murhia ja väkivaltaa mm.tällä palstalla.

15

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raaka ratkaisu

      Se kannattaa. Saa korkeintaan parin kuukauden tuomion, mutta fattan maksama kämppä ja kuukausiraha on taattu loppuelämäksi. Kukaan ei edes oleta, että lapsensa tappanut koskaan kuntoutuisi työelämään.

    • Proffa kertoo:

      IL: "Rikosoikeuden professori Matti Tolvanen ei näe pykälässä tasa-arvo-ongelmaa.

      - Ei kai siinä sellaista ole. Pykälä ottaa huomioon erityistilan, joka äidille saattaa aiheutua raskauden jälkeen, Tolvanen sanoo.

      Tolvasen mukaan pykälä ei ole poikkeuksellinen. Esimerkiksi myös nuori-ikä ja mielentilatutkimuksella todettava syyntakeettomuus ovat tuomion leventämisperusteita.


      Huomioi äidin erityistilan

      Edellisen kerran lapsensurmapykälän tarpeellisuudesta keskusteltiin vuonna 1995. Se haluttiin säilyttää laissa, koska "nuorten äitien kannalta rikosnimellä ja teon lievemmällä rangaistavuudella on olennainen merkitys".

      - Pykälä pakottaa kiinnittämään erityistä huomiota äidin tilaan, Tolvanen sanoo.

      Tolvasen mukaan ilman erillistä lapsensurmapykälää lapsensa surmannut äiti voisi silti välttää vankilatuomion, jos hänet katsotaan syyntakeettomaksi.


      Lapsisurma vai ei?

      Lapsensurman määritelmän mukaan surmatyö johtuu synnytyksestä aiheutuvasta uupumuksessa tai ahdistuksessa. Kouvolassa surmatuista lapsista toinen oli iältään viisi kuukautta ja toinen kolme vuotta.

      Tolvasen mukaan vanhemman lapsen kohdalla ei voida välttämättä puhua lapsisurmasta.

      - Erikoistila jatkuu korkeintaan muutaman kuukauden synnytyksen jälkeen, joten nuoremman lapsen kohdalla kyse on nimenomaan lapsisurmasta. Vanhemman lapsen kohdalla tilanne pitää arvioida erikseen, Tolvanen sanoo."

      --------------------------------------------------------------------------------------------------------

      Siis 5kk vanhan saa vapaasti tappaa, kolmevuotiaalla aika meni jo ohitse. Mies taas ei saa kokea mitään "erikoistilaa" vaan on aina vastuussa raskaimman mukaan.

    • V V V

      Suomalainen femakko on kylmä, tunteeton ja vailla inhimillistä todellisuuden tajua. Siksi hänelle on helppoa tappaa jopa oma lapsi.
      Katsokaa noita femakkoja, silmät kylmät kuin jääpiikit.

      Onneksi noille hirviöille on aika loppumassa, tämäkin tutkimus vie asioita oikeaan suuntaan.
      Feministit kuolevat sukupuuttoon ja loput hirviöt vaikenevat.

      Mitä enemmän feministihirviöiden toimia voidaan estää, keinoja kaihtamatta, sitä onnellisemmaksi elämä tulee. Useimmat noista feministeista on kylmiä psykopaatteja, narsisteja, joten niiden "voittaminen tai tuhoaminen" on hyvin vaikeaa, kuten tiedämme. Mutta peräänantamattomuudella se onnistuu, kuten tiedämme, oikeus voittaa aina. Hinta on joskus kallis, mutta sen arvoinen.
      Feministin voittaminen merkitsee usein feministin tuhoutumista, mutta sille emme voi mitään.

    • manna gryn
    • Matkaaja maan.

      Tutkimus kertoo karua kieltä suomalaisen feminismin saavutuksista, lapsiuhrejä mieletön määrä verrattuna sivistysvaltioihin.

      Feministit ovat agressiivisia ja väkivaltaisia myös muita ihmisiä kohtaan, mutta nämä rikokset eivät näy samalla tavalla tilastoissa, koska väkivaltainen käytäs voidaan hävittää muuhun populaatioon.
      Vain kohdetarkennettu tutkimus voi tuoda feministien väkivallan esiin. Kokemukseni kertoo että kaikki feministit ovat henkisesti väkivaltaisia, jotkus ressukat myös fyysisesti, mutta se yleensä pystytään estämään.
      Kokemuksesta voin myös todistaa että feministit ovat pahasti psykopaatteja ja narsisteja. Samalla niiden psykopatiaan ja narsismiin liittyy väkivaltainen efekti, toiminta tähtää toisten tuhoamiseen, erityisesti lähellä olevien ihmisten tuhoamiseen.

    • manna gryn

      tietysti nyt voitaisiin ja sen lisäksi tuodaankin esille sellainen seikka, että ruotsissa lapsiin kohdistuva kuolemaan johtava väkivalta on pudonnut neljäsosaan 1990 -luvun alkupuoliskolta tilastoiden.

      merkittävin yksittäinen tekijä tälle on ruotsissa voimakkaasti politisoitunut valtiofeminismi, joka on muuttanut lakeja ja asenteistoa myönteiseen suuntaan. siten myös suomessa valtiofeminismiä on lisättävä ja lapsi- ja naismyönteistä lainsäädäntöä kehitettävä edelleen.


      niin.

      • Femakon mielikuvitus

        Todellinen tilastotieto: Syy on Ruotsin räjähdysmäinen islamisaatio. Islamilaisissa perheissä kunnioitetaan luomu-sukupuolikäyttäytymistä. Lapsia suojellaan rivoilta agressiivisilta feministivaikutteilta, törkymedialta ja sivistys ja siveys ovat kunniassa. Siveelliset ja vaatetetut islamilaisnuoret ovat esimerkkeinä myös femokratisoiduille massoille.


    • 16

      Yritetään nyt kuitenkin pysyä tosiasioissa.

      Oletko siis sitä mieltä että nimenomaan feministit surmaavat lapsiaan, vai että feminismi on aate joka mahdollistaa lastensurmat?

      Jos feminismi on aatteena syyllinen tilanteeseen, niin miten selität sen että ennen ko. aatteen keksimistä lapsesurmia tehtiin kuitenkin ihan merkittävästi enemmän kuin nykyään?

    • Kiitos aploodeista !

      On hyvä että feminismin sisältö tuodaan esiin ja kansa saa tuomita sen niinkuin pitääkin. Lisäksi feministit saavat kokea samaa väkivaltaa itseään kohtaan mitä ne ovat osoittaneet muita ihmisiä kohtaan.

      Veikkaan että kosto on suloinen sekä yksilö- että yhteiskunnallisella tasolla. Vähintään yhtä monta feministiä ja feministin elämää tuhoutuu, kuin mitä feministit ovat tuhonneet muiden ihmisten elämää.

      • 29

        Voi, voi.

        Valitettavaa jos sinulla on ollut pelkästään ikäviä naiskokemuksia. Se ei kuitenkaan tuo "aploodeja" mielipiteillesi (pikemminkin päinvasoin), eikä poista sitä tosiasiaa, että ne ovat virheellisiä.

        Sinun mielestäsi AINA kun tapahtuu jotain ikävää naisen tekemänä, kysymyksessä on feministi. En kuitenkaan usko, että itsekään ajattelet niin, sillä eihän kukaan voi olla noin typerä, eihän?

        Lisäksi nuo väkivaltafantasiasi ovat sekä tympeitä. Kenen suosioon kuvittelet näillä kirjoituksillasi pääseväsi?


      • FemakotHelvettiin.

        Olet oikeassa. Feministien lynkkaus on jo alkanut, kuten tuokin kirjoitus todistaa. Joka miekkaan tarttuu, se miekkaan hukkuu, saavat femakotkin nyt todeta.

        Me yleisö pelkästään kannustamme femakkojen runttaajia, ja niitä piisaa. !!


      • Femakoiden taistelu
        FemakotHelvettiin. kirjoitti:

        Olet oikeassa. Feministien lynkkaus on jo alkanut, kuten tuokin kirjoitus todistaa. Joka miekkaan tarttuu, se miekkaan hukkuu, saavat femakotkin nyt todeta.

        Me yleisö pelkästään kannustamme femakkojen runttaajia, ja niitä piisaa. !!

        Samaa mieltä. Ihanaa, ihanaa, feminismi kuolinkamppailussa!
        Täältäkin piisaa visslausta, ja taputuksia!

        Ihanaa femakot ihanaa!


    • APLOODEJA !!!!!!!!!!

      On hyvä että feministien rikokset julkistetaan. Toki ne ei yhteen kirjaan mahdu. Niille käy kuin NL:n kommunisteille, ne kannetaan tunkiolle, ilman anteeksiantoa.

      • dvfdslgjnjn

        Voi, voi edelleenkin.
        Ainoat aploodit saat itse ne kirjoittamalla. Tuota kutsutaan itsepetokseksi.


    • Hammurab II

      Väkivaltaiset feministit yrittävät puolustella tekojaan, jopa lasten tappamista. Se kertoo minkälaisista henkilöistä on kyse. Näette kummallisen tyypin myös tällä palstalla. Vaikea tyyppi, mutta selvitetty mikä on.

      Rikollisten tuomio tulee olemaan raskas ja ehdoton.

      Kansa taputtaa !!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2533
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      187
      899
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      723
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      642
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      49
      542
    6. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      484
    7. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      12
      481
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      48
      467
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      54
      432
    10. Auto katolleen Huhtalantiellä

      Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit
      Lapua
      11
      430
    Aihe