Melko IRVOKASTA touhua ,kyllä alkaa kirkon arvostus ja uskottavuus olla koetuksella !!!!! pitää alkaa miettiä KIRKOSTA EROAMISTA sillä en halua kuulua
HOMOjärjestöön !!!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011121414939706_uu.shtml
HOMOjärjestöön !!!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011121414939706_uu.shtml
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mikään ei estä sinua liittymästä katolisiin itsensäruoskijiin. Laita sinäkin piikkipanta reiteen ;)
NORMAALI ihmiset voivat olla kirkossa ,HOMOILLE JA LESBOILLE on SETA ,mene sinäkin sinne ,ei kirkosta tarvii tehdä mitään SEKSUAALISESTI KIEROUTUNEIDEN kerhoa !!!
ja peelo, mikä masentava yhdistelmä...
Tai tähän :
Kyseessä kun oli ruotsalainen olisi luullut ruumiin olevan miespuolinen?
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/suntio-karahti-seksista-ruumiin-kanssa/art-1288337066624.html?fb_source=home_multiline&fb_ref=artikkeli_likea
Kirkko menee minne yhteiskunta / poliitikot ja maailma vie. Vähän joskus vikisevät mutta antavat viedä ja vetää sinne hirmuiseksi maailman lopuksi kohtalon täyttymystä ja ikuista kadostusta kohti. Eivät ole olleet kiinnostuneita / eivä välitä! Raamatun UT, Kristuksen Jeesuksen ja / apostoliensa opetusten ja ohjeiden ja niiden kaikille hyväksi ehtojen mukaisesta kaikille tarjolla olevasta Oikeasti krist. vaihtoehosta.
Et tainnut juttua kovin hyvin lukea. Kyseessä oli naispari joka rekisteröi suhteensa, ei mikään homopari. Raamattu kieltää homosuhteet muttei lesbosuhteita. Kuten tietetään, jumala on mies ja miehet pitävät lesboista. Homot joutuuvat alakerran liekkeihin ja lesbot pääseevät taivaaseen ja siellä jumala ottaa heität avosylin vastaan.
Erosin heti, kun merkkejä liiasta lipsumisesta ja homomyönteisyydestä oli ilmassa.
En sen takia, että tuli tämä joukkohysteria erota, vaan täysin sen vuoksi, että kirkko on menettänyt sielunsa, eikä enää seuraa raamattua.
Eroa sinäkin jo protestiksi.
Kannattaa erota tässä kuussa, niin ei maksa ensi vuonna kirkollisveroa. Jos eroaa vasta uudenvuodenpäivänä, joutuu maksamaan kirkollisveroa koko vuoden.
http://www.eroakirkosta.fi
Mitäs raamattu sanoo, saako nainen maata naisen kanssa silleen kuin naisen kanssa maataan?
Sekä miehet että naiset saavat maata vain heterona, eivät saman sukupuolen kanssa. Kaikki löytyvät Mooseksen kirjoista. "Jumala loi ihmisen omaksi kuvakseen. Mieheksi ja naiseksi Hän loi heidät." Vastaavasti: "Jumala loi naisen miehen kylkiluusta."
SEURAAVAKSI KIRKKO SUOSITTELEE PEDOFILIAA, MUHAMMEDIN LAILLA.