Nyt kun kaikki ovat tuonneet vapaampien vuosikymmenten aikana omia eiväitään kirkkoon on jo aika saada yksi globaali kansan jumalanpalvelus joka yhdistää kaikki jotka tunnustavat Jeesuksen herrakseen yhden katon alle. Todellinen demokraattinen kansan tapahtuma Jumalan nimeen. Tervetuloa uusi vuosituhat ja uusi ihminen -Irti pöly perinteen kahleista! Vox populi vox Dei
http://www.youtube.com/watch?v=toKvkuSlAQU&feature=related
Liturgisia uudistuksia odottaen
4
186
Vastaukset
- Hmm...
"Nyt kun kaikki ovat tuonneet vapaampien vuosikymmenten aikana omia eiväitään kirkkoon on jo aika saada yksi globaali kansan jumalanpalvelus joka yhdistää kaikki jotka tunnustavat Jeesuksen herrakseen yhden katon alle. Todellinen demokraattinen kansan tapahtuma Jumalan nimeen."
Eikös sitä varten ole helluntailaiset?- Muistetaan historia
Mitä jos pysyttäisiin vaan siinä alkuperäisessä, eli ortodoksisessa kirkossa, josta muut ovat erkaantuneet omiin hiekkalaatikoihinsa! Tulkaapa nöyrästi takaisin!
- Pyhän Venäjän voima
Muistetaan historia kirjoitti:
Mitä jos pysyttäisiin vaan siinä alkuperäisessä, eli ortodoksisessa kirkossa, josta muut ovat erkaantuneet omiin hiekkalaatikoihinsa! Tulkaapa nöyrästi takaisin!
Putin voittaa kolmannen maailmansodan ja kukistaa oikeasta uskosta luopuneet länsimaat. Katsotaan sitten...
- Kaikki mulle heti
Liturgiset uudistukset tuovat tullessaan silkkaa tuhoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942543- 191930
- 53733
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119662- 49562
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?13492Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 48477
- 55445
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11440