Nyt kun kaikki ovat tuonneet vapaampien vuosikymmenten aikana omia eiväitään kirkkoon on jo aika saada yksi globaali kansan jumalanpalvelus joka yhdistää kaikki jotka tunnustavat Jeesuksen herrakseen yhden katon alle. Todellinen demokraattinen kansan tapahtuma Jumalan nimeen. Tervetuloa uusi vuosituhat ja uusi ihminen -Irti pöly perinteen kahleista! Vox populi vox Dei
http://www.youtube.com/watch?v=toKvkuSlAQU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=toKvkuSlAQU&feature=related
Vastaukset 4
Vanhimmat
"Nyt kun kaikki ovat tuonneet vapaampien vuosikymmenten aikana omia eiväitään kirkkoon on jo aika saada yksi globaali kansan jumalanpalvelus joka yhdistää kaikki jotka tunnustavat Jeesuksen herrakseen yhden katon alle. Todellinen demokraattinen kansan tapahtuma Jumalan nimeen."
Eikös sitä varten ole helluntailaiset?
Mitä jos pysyttäisiin vaan siinä alkuperäisessä, eli ortodoksisessa kirkossa, josta muut ovat erkaantuneet omiin hiekkalaatikoihinsa! Tulkaapa nöyrästi takaisin!
Putin voittaa kolmannen maailmansodan ja kukistaa oikeasta uskosta luopuneet länsimaat. Katsotaan sitten...
Liturgiset uudistukset tuovat tullessaan silkkaa tuhoa.