Alla kertauksena vankka ja upeasti toteutettu 2 videon evoluutiotietopaketti.
Kreationistille niiden huolellinen katsominen on loistava mahdollisuus tehdä itselleen elämänsä palvelus reilussa tunnissa ja oivaltaa kuinka evoluutio toimii - ja se, mitä biologisella evoluutiolla tarkoitetaan.
1) Facts Of Evolution: http://www.youtube.com/watch?v=uEP7Z55Z6nM
2) Mechanisms of Evolution: http://www.youtube.com/watch?v=ja6vDo2jOSc
Videoiden tieto-osiossa on kiinnostava kokoelma muita evoluutioaiheisia linkkejä, kannattaa katsoa niitäkin.
Siinä sitä on joulun lomapäiville ajankulua. Biologinen evoluutio on tieteellinen fakta, jonka Suomessa ymmärtää edelleen vain vajaat n. 68% väestöstä. Toivottavasti noista videoista on apua sille muulle 32%, joka ei faktoja ole vielä tajunnut tai sitten ne vain tietämättömyyttään kiistää. Raamatun luomiskertomus on kirjaimellisesti tulkittuna varmuudella virheellinen.
Enjoy.
Joululahja kreationisteille
1
127
Vastaukset
Sivistysmaissa kuten Ruotsi, Tanska ja Norja evoluution tajuava väestönosuus on lähestulkoon 90%, ja sinne Suomikin pääsisi helposti ilman lukuisten kreationististen lahkojen jatkuvaa vahingontekoa.
Todellisuudessa ihmisiä auttaisi vielä enemmän jos heidät voitaisiin jotenkin auttaa eroon helluntaiseurakunnista, adventisteista, jehovan todistajista jne. mutta ainahan sitä voi toivoa, että nuo lahkotkin tarkistaisivat oppejaan eivätkä niiden jäsenet saisi evoluutiotietämystään esim. Sytkäristä, Cafe draamatusta tai bwana-joelta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain34712165Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-16911198Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2806553Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555337Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2033841- 1763633
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin612685Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1742388Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi
ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva472205Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov131904
