Sotaveteraanit loppuvat !!!

Miten nyt saamme pidettyä oman rahanjakoautomaatin toiminnassa??
PELASTUS !!! Aletaan hoitaa loukkaantuneita rauhanturvaajia samalla organisaatiolla !!! JEEESSSSSS !!!
LOISTAVAAA!!!! Lypsylehmämme ei ehdy ikinä !!! Nyt lähden ostamaan UUTTA CITYMAASTURIA veronmaksajien piikkiin. iHANAA !!
691
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei huolta. Somaliasta pukkaa tuutin täydeltä sotaveteraaneja. Eläköön somalialaiset sitaveteraanit. Ne on kuulkaas tappaneet ja paljon.

Äänestä

Vammautuneille rauhanturvaajille on riitettävä sama kohtelu ja organisaatiot kuin kotisuomessa esim. kolarissa vammautuneelle. Sairaalat, terveyskeskukset jne.
Ei mitään erityisoikeuksia siitä, että on ehdoin tahdoin lähtenyt vieraisiin sotiin palkkasotilaana tietäen mahdolliset seuraukset. Pikemminkin päin vastoin, mutta on se vammaisen osa niin surkea, että saakoot saman kohtelun ja korvaukset ja edut kuin muutkin vammaiset.

Äänestä

Ei ketään kiinnosta! Nyt on muodissa kakkaisen peräreiän rassaaminen ja sossupummailu assalla bling blingit kaulassa!

Äänestä

Eiköhän järjestetä sota, niin saadaan uusia veteraaneja taas Suomeen. Nyt sotaveteraaneille rakennetut kymmenet Tammenlehväkodit ja kuntoutuskeskukset jäävät tyhjilleen ja henkilökunta saa potkut. Sotaveteraanit ovat työllistäneet maassamme tuhansia ihmisiä joko suoraan tai välillisesti.

Äänestä

Huijarijärjestö ei halua lopettaa loisintaansa. Koko henkilökunta on huolissaan miten sitten saisi rahaa kahvin kittaamisesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sotatata..tatatataaa kirjoitti:

Miten nyt saamme pidettyä oman rahanjakoautomaatin toiminnassa??
PELASTUS !!! Aletaan hoitaa loukkaantuneita rauhanturvaajia samalla organisaatiolla !!! JEEESSSSSS !!!
LOISTAVAAA!!!! Lypsylehmämme ei ehdy ikinä !!! Nyt lähden ostamaan UUTTA CITYMAASTURIA veronmaksajien piikkiin. iHANAA !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu