Kytkimen narina

Osaako joku kertoa mistä johtuu kun kytkin päästää "narisevaa" ääntä alaspainettaessa? Onko kytkimen käytössäni jotain vikana tms. Muuten autoni pelaa hyvin (vm.2001/n.50tkm).En epäile narinan välttämättä viittavaan mihinkään vikaan...toivottavasti:-), ääni on kuitenkin rasittava.
2563
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eiköhän siellä vaan poljin narise liitoksistaan. Ruikkaa vähä crc:tä niin johan helpottaa.

Äänestä

mm.etuveto opelin ominaisuus,siis ei mikään vika.
helpottaa kun laittaa rasvaa vaijerin molempiin päihin. siis vaijerin lisäksi niihin palikoihin jotka koskettaa polkimeen ja vaihteiston puolella kytkimenhaarukkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietämätön kirjoitti:

Osaako joku kertoa mistä johtuu kun kytkin päästää "narisevaa" ääntä alaspainettaessa? Onko kytkimen käytössäni jotain vikana tms. Muuten autoni pelaa hyvin (vm.2001/n.50tkm).En epäile narinan välttämättä viittavaan mihinkään vikaan...toivottavasti:-), ääni on kuitenkin rasittava.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu