Oliko aihe taas liian " ARKA" ?????
MIHIN HÄVISI Verhot uimahalliin viestit...
verhottu elämä
12179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Pian mamu haluaa grillin lampaanpaistia varten.
http://m.omakaupunki.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/uimahalli_hankki_uimarit_peittavat_verhot/?ref=tf_iOKboksi_news_p1
Tämä asia oli KOTIUTTAMISTA. Eli somalitavat vieraassa maassakin vaikka miljoonia maksaisi. Hölmö suomi
Martinlaakson uimahallissa aloitetaan ensi vuoden alussa maahanmuuttajille tarkoitetut uintivuorot. Käytännössä normaaleiden aukioloaikojen ulkopuolella järjestettävien uintien aikana hallin suuret ikkunat peitetään kankaalla. Järjestelyt liittyvät maahanmuuttajille kohdistettuun Sporttia kaikille - liikuntaa kotouttavasti Vantaalla -hankkeeseen.
- Halliin on asennettu verhot tämän syksyn aikana. Hankkeen puitteissa meidän keskeinen tehtävä on poistaa kaikenlaisia esteitä. Maahanmuuttajien kohdalla on ollut esteenä, että koska uimahallit ovat avoimia paikkoja, maahanmuuttajilla ei ole ollut mahdollista osallistua uintitoimintaan, toteaa projektipäällikkö Marja Auroma.
Hankkeessa on kumppaneina liikunta- ja maahanmuuttajajärjestöjä, nuorisotoimi sekä kouluja.
Auroma perustelee verhojen käyttöönottamista sillä, että Vantaalla on tarkoitus mahdollistaa uiminen kaikille sitä haluaville. Verhot ovat käytössä myös muun muassa koululaisryhmien aikana, mikäli ryhmä koostuu maahanmuuttajalapsista.
Maahanmuuttajauinnit keskitetään Martinlaaksoon ja Korsoon
Vantaalla myös Korson uimahallissa järjestetään erillisiä uinteja maahanmuuttajille, mutta verhojen käyttäminen ei ole ollut tarpeen uimahallin arkkitehtuurin vuoksi. Martinlaaksossa yksi uimahallin seinistä on kokonaan lasia.
- Tällä hetkellä meillä ei ole vastaavanlaista toimintaa suunnitteilla Tikkurilaan tai ensi vuonna avattavaan Hakunilan uimahalliin. Pyrimme keskittämään nämä toiminnot Martinlaakson ja Korson uimahalleihin, Auroma kertoo.
Martinlaakson uimahallissa järjestetään syksyisin perheille tarkoitettu alastonuintia, jolloin verhot tulevat olemaan niinikään käytössä.
http://m.omakaupunki.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/uimahalli_hankki_uimarit_peittavat_verhot/?ref=tf_iOKboksi_news_p1
Ai hyysärskän mielestä SE on ESTEIDEN POISTAMISTA, että RAKENNETAAN NÄKÖESTE?!? Vähän niin kuin että musta on valkoista ja paha on hyvää!
"totuuden puhujalla ei ole yösijaa!"
Uimahallin verhot ovat todella arka aihe. Heti kun verhot on pystytetty, ilmestyy niiden liepeille kaikenlaista kurkistelijaa ihmettelemään, että mitä siellä verhon takana oikein puuhaillaan. Tarvitaan merkittävä määrä lisää uusia uimahallinvartijoita hätistelemään kurkistelijat pois.
Oiskohan siirretty "koti ja rakentaminen" tai "muoti ja kauneus" osastolle.
ei verhoja ei kirjoituksia ei mamu ongelmaa..
hahah joo mun viestiä ei ees julkastu. yritin vaan kommentoida että onpa hienoa mielipiteenvapaus kun viestejä sensuroidaan.. ilmeisesti minkäänlaista kritiikkiä ei saa esittää, sananvapaus pätee vain niin kauan kun on samaa mieltä hurrien, somalien ja homojen kanssa!
Taas on nähtävissä , että suomi 24 on vasureiden ja viherpipertäjien kontrollissa , joten totuuden kirjoittaminen on tietysti kielletty.
juuri näin
Hauku hiukan Suomi24:n ruotsinkielisiä lesboja ylläpitöämmiä, niin joudut hetikohta banniin.
Kataisesta ei saa sanoa mitään pahaa, vaikka se onkin täysin paskahousu, niin sitäkään ei saisi sanoa.
Mustan värisiä puukon kanssa hilluvia ja varastelevia ihmisiä ei voi sanoa nee-kereiksi vaikka ne täysiä nee-kereitä onkin. Kielto mikä kielto.
Ei se arka ollut. Se vain piti poistattaa siitä syystä, että otsikko puhui uimahallin verhoista, mutta itse viestin sisältönä oli ainoastaan linkki YouTube-videoon lapsennussimisesta, joka ei liittynyt itse otsikkoon millään tavalla. Koko ketjussa ei ollut linkkiä otsikon juttuun. Tämä viesti saa jäädä, koska jo ensimmäisessä vastauksessa on linkki uimahalliuutiseen. Näin olen suuressa armossani päättänyt.