Demarien kannatus laskee, kuin lehmän häntä. Kepukin nousee Lipposen tähden. Vasemmistoliittoon ja vihreisiinkin työläiset pakenevat ja perussuomalisille on tulossa jättijytky.
Vastaukset 13
Kiinnostava tilanne: hallituspuolueista vain Vasemmistoliiton kannatus on noussut, muiden laskenut.
Väyrysestä voisi sanoa Raamatun tekstejä mukaellen, että kivestä jonka rakentajat hylkäsivät on tullut kulmakivi. Keskustahan etsi epätoivoisesti muita vaihtoehtoja presidenttiehdokkaaksi. Pate vetää nyt (naurusta?) hirnuen Keskustan kivirekeä.- demarium tremens
Lipposesta on tullut demareille sappikivi, joka aiheuttaa tuskaa rinnan alle, kun vaalitulos luetaan!
demarium tremens kirjoitti:
Lipposesta on tullut demareille sappikivi, joka aiheuttaa tuskaa rinnan alle, kun vaalitulos luetaan!
Vielä kun keksisi kuka on jalokivi ja kuka hammaskivi. Olisikohan Sari jalokivi?
Joo, kyllähän se on selvä. Lipponen on viimeisiä hetkiä millään tasolla julkisuudessa, mikäli media yhtään tajuaa kuinka vähän ihmiset haluaa kuulla Lipposelta yhtään mitään.
Saulilla on samansuuntaisia ajatuksia, vaikkei aivan niin paljon, mutta Saulinkin kannatuksessa näkyy se Lipposen tukeminen Eurooppapolitiikassa.
Lipponen vetää alas Demareita, se on selvä. Keskustan kannatus taas Väyrysen myötä noussee.Kyllähän SDP:tä ja Kokoomusta rasittaa myös tämä eurovääntö. Pääministeri ja valtiovarainministeri istuvat kuumilla kultatuoleillaan jokseenkin epämukavasti.
- demokratia elää.
Tuon kultatuolin rakentajat joutuvat vastuuseen tekosistaan ja kyllä todellakin Sauli Niininistö kiemurtelee tuskaisena, kuin mato koukussa. Se on aivan oikein Lipposelle ja Niinistölle. Markkinatalouden palvojat saavat turpiinsa kansanpetoksesta.
Puhuvat uudesta maailmanjärjestyksestä ihan niin kuin olisivat sitä tekemässä. Kyllähän maailma muuttuu, mutta vähän toisella tavalla. Aina sen tekevät massat, ei eliitti. Eliitti kikkailee aikansa. se on totta, mutta jos kukkula, jolla kuningas istuu, lähtee kävelemään, niin se on moro kunkulle.
- varmat nakit
jos jotain pitäis äänestää niin viimeisenä Lipposta. Ennen vaikka mustalaista pewrke...le.
Joo kyllä näin on, että Lipposta en äänestäis missään tapauksessa. Joku Biudet on kanssa hyvin lähellä Lipposen tasoa, mutta on kaunis ja... No on kaunis kuitenkin, mitä taas Lipponen ei ole.
- yletön
ylevero ,ylevero , ylevero,kiitos sdp.
- mulle riitti.
Lipponen on vihonviimeinen niitti.
- kiviä en asettele.
Millä pimeyden ytimellä se Lipponen kiristi ja uhkaili demareita, että tunki itsensä pressaehdokkaaksi?
Tuota ääriliberaalia hörhöähän ei tietenkään äänestä kukaan täysjärkinen.
Puolue teki itsemurhan, mutta miksi?
Nyt vaihdan, sillä pohja se on minunkin säkissänikin. - Päivi sucks
Ja Paavon heikossa kannatuksessa näkyy Päivin jälki. Kansa ei äänestä miestä joka on aviossa Päivin kaltaisen mustan mulkun lutkuttajan kanssa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1381520- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69936Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi272769- 68733
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56723- 37619
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7581Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33561- 60557