Antakaa niille niin paljon palkkaa, palkkioita, bonareita ja optioita, että saadaan sitoutettua firmaan ja ajattelemaan myös firman ja sen asiakkaiden etuja.
Fortumin johdolle lisää palkkaa
pois köyhyys
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Johtajalla vaivaiset 1,4 milj. ansiotulot viime vuonna, ei tuolla sitoudu.
ei ole kaikki kotona.johtajilla...lääkitys pielessä.
,,,,,,,,,,,,,,,,,on
Niiltä puuttuu se joku mihin lääkitys voisi auttaa, inhimillisyys tms? Tiede onkin tutkinut johtajien ja narsistien häviävän pieniä eroavaisuuksia?
johtajien bonareiden takuumies.
Mitä vaan tapahtuukin, aina se tietää sähkön hinnan korotusta, eikä enää auta edes kilpailuttaminenkaan, Suomi kun on kartellien satumaa.
Palkkaa pitäisi pudottaa, että saisi ulos tuollaiset huonot johtajat. Vain hullu yrittäisi sitouttaa nykyiset johtajat. Eiväthän he ole selvinneet mistään tehtävistään.
Siinä rahanhimossa vain unohtuu tuo yhtiön kehittäminen, kun kaikki aika menee siihen miten keksisi, vielä lisää ns. palkkaa.
Se unohtui Liliukselta ja Ollilalta ym.. johtajilta.
Tosin Suomessa on otettu sana kehittää käyttöön = kurjistaa.