Fortumin johdolle lisää palkkaa

Antakaa niille niin paljon palkkaa, palkkioita, bonareita ja optioita, että saadaan sitoutettua firmaan ja ajattelemaan myös firman ja sen asiakkaiden etuja.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Johtajalla vaivaiset 1,4 milj. ansiotulot viime vuonna, ei tuolla sitoudu.

Äänestä

ei ole kaikki kotona.johtajilla...lääkitys pielessä.

Äänestä
  • ,,,,,,,,,,,,,,,,,on

    Äänestä

Niiltä puuttuu se joku mihin lääkitys voisi auttaa, inhimillisyys tms? Tiede onkin tutkinut johtajien ja narsistien häviävän pieniä eroavaisuuksia?

Äänestä

johtajien bonareiden takuumies.

Äänestä

Mitä vaan tapahtuukin, aina se tietää sähkön hinnan korotusta, eikä enää auta edes kilpailuttaminenkaan, Suomi kun on kartellien satumaa.

Äänestä

Palkkaa pitäisi pudottaa, että saisi ulos tuollaiset huonot johtajat. Vain hullu yrittäisi sitouttaa nykyiset johtajat. Eiväthän he ole selvinneet mistään tehtävistään.

Äänestä
  • Siinä rahanhimossa vain unohtuu tuo yhtiön kehittäminen, kun kaikki aika menee siihen miten keksisi, vielä lisää ns. palkkaa.

    Se unohtui Liliukselta ja Ollilalta ym.. johtajilta.

    Tosin Suomessa on otettu sana kehittää käyttöön = kurjistaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pois köyhyys kirjoitti:

Antakaa niille niin paljon palkkaa, palkkioita, bonareita ja optioita, että saadaan sitoutettua firmaan ja ajattelemaan myös firman ja sen asiakkaiden etuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu