Hyvää Uutta Vuotta!

Yours truly kiittää kuluneesta vuodesta ja toivottaa menestyksekästä tulevaa vuotta kaikille.

Tämän vuoden juhlinta alkaa kohta, ja silloin kun juhlitaan, niin juhlitaan kunnolla. Mutta ne turhakkeet, eli ilotulitteet, ne me jätimme kauppaan.

Cheers, illu
12214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hyvää Uutta Vuotta sinulle ja muillekin palstalaisille! On juhlittava kun on juhlimisen aika. Viisas oli päätöksesi ilotulitteista - pauketta on jo tarpeeksi.

Äänestä
  • 2011

    Hyvää Uutta Vuotta sinulle ja muillekin

    Äänestä

Kiitosta vaan ja sitä samaa myös itsellesi :)

Ilotulitteet jäi kauppaan mutta mites se iloliemi?

Äänestä

Hyvää Uutta Vuotta myös sinulle ja kaikille muillekin palstalaisille. Minun täytyy sitten paukutella raketteja teidänkin muidenkin puolesta. Ensimmäinen olutkin aukesi juuri. Kippis.

Äänestä

Hyvää uutta vuotta vaan kaikille!
Pikku hiljaa tässä viinin merkeissä aloitellaan ja eiköhän lähistöllä oleva paikallinen kiinalaisomistuksessa oleva pubi sitten ne paukkeet järjestäne. Heillä kun on siinä hommassa pitkät perinteet:-)

Äänestä

Tsiers, samoin.

Menee valitettavasti kurkkukipua ja köhää parannellen (kuvittelin, että vielä on syksy). Kokeilen auttaisiko kotioloihin hankittu jeesuksen veri, jätän jeesuksen raadon väliin.

Äänestä

Hyvää uutta vuotta kaikille. Niitä ilotulitteita pääsee näkemään ja kuulemaan kyllä ilman omaa osallistumistakin. Muutama paukku on jo kuulunut.

Äänestä

Hyvää tulevaa vuotta 2012 palstalaisille. Tiedoksi, että teknisistä syistä aktiivinen osallistumiseni saattaa ajoittain pätkiä.

Äänestä

Hyvää uutta vuotta kaikille tasapuolisesti. Korkkaamme ginger alen ja Pantteri-salmiakin, semminkin kun olemme suunnilleen samanikäisiä kuin Pantterin resepti.

Äänestä

Hyvää uutta vuotta kaikille!

Päättyvän vuoden puolella on joka suunnalta esitetty kärjekkäitäkin mielipiteitä. Minut ne saavat tuolloin tällöin pohtimaan asioita - eikä asioiden pohdinta varmaan liene kenellekään epäterveellistä.

Äänestä

Mehulinjalla edelleen, ilman paukuttelua.

Hyvät uudet vuodet niin uskoville kuin meille muillekin.

Äänestä
Anonyymi00008

Äänestä

Kommentoi aloitusta


illuminatus kirjoitti:

Yours truly kiittää kuluneesta vuodesta ja toivottaa menestyksekästä tulevaa vuotta kaikille.

Tämän vuoden juhlinta alkaa kohta, ja silloin kun juhlitaan, niin juhlitaan kunnolla. Mutta ne turhakkeet, eli ilotulitteet, ne me jätimme kauppaan.

Cheers, illu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu