Tämä hävytön KTS, palstan kovin valehtelija kirjoittelee täälllä kaikenlaisia inhottavia valheita ja kamalia vääryyksiä aamusta iltaan erilaisille palstoille, mutta varsinkin tälle ketjulle hän taistelee aamusta yöhön uskovia vastaan erillaisin naurettavin ja järjettömin väittämin.
Viimeisin hullutus häneltä on, että Jeesus Kristus, Israelin Jumalan Poika EI "fanittaisi" omaa maataan ja kansaansa Israelia???!!!
Tuo vihaa ja katkeruutta täynnä oleva henkilö yrittää tehtailla tuota käsittämättömän kauheaa juutalaisvihaista ja "palestiinalaisrakkauttaan" pursuilevaa kannanottoaan tänne väkisin, mutta tämä on ehdottomasti VÄÄRÄ ketju noiden valheiden esiintuomiseen.
Nimittäin täällä porukka tajuaa, että puheensa ovat 100% täyttä puppua ja Raamatunjakeiden irrottelua pois asiayhteydestään hän harrastaa ja hän on oikein erikoistumaan vääristelemään Jumalan Sanaa kaikilla mahdollisilla tavoin.
Hän ei myöskään millään ymmärrä, ettei palestiinalaisia eikä palestiinaa ole olemassakaan, vaan jatkaa vaan olemattomien haaveilua päivästä toiseen.
Se on tosiaan aivan hedelmätöntä jos on typerääkin, vaan hän ei ole suostunut hankkimaan omaa eläämäänsä, vaan mätänee ja marinoituu täällä valheidensa saastaisissa keitoksissa omaksi vahingokseen.
Jeesus oli ja on EDELLEEN Israelin Kuningas, Israelilaisena
KTS,sarvipään apuri
0
50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt354380Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.522349Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö481422- 921270
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381178Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.261177Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä511120Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161965- 60921
Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os175899