Paavo Väyrynen saa paljon ääniä Helsingistä

Paljasjalkaiset hesalaiset ovat kääntymässä Paavo Väyrysen kannattajiksi. Paavo Väyrynen saa Helsingistä 100 000 protestiääntä. Se on mahtava vastalause Suomen putinilaiselle politiikalle.

Niinistö ja Lipponen = putinilainen parivaljakko.

Soini on valehtelijoiden klubin presidentti.

Arhinmäki on imperialistien kätyri.

Haavisto on hörhö.


Kyllä paljasjalkaisten hesalaisten on tällä kertaa helppo äänestää keskustalaista.
1697
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Hehheh, "Hesan Stara" on oikeasti Pihtiputaan mummo joka on sotkenut
Väyrysen Soiniin, muuten mummeli kyllä osuu oikeaan arvioissaan.

Äänestä

Näihän se menee.
Kansa on kyllästynyt valtamedian kusetukseen jossa presidentit valitaan lehdistön suosikkityttöjen tai -poikien "idolsraadituksella"

Äänestä

Eihän se Paavo päässyt edes eduskuntaan etelästä. Sama on mies ja samat venkoilut kuin silloinkin ellei vielä kierommat. Teennäinen huumori ja vaaleja edeltävä näytelty itseironia tulleet aiempien lisäksi.

Äänestä

Lipposlaisilla epätoivo on saanut voiton.

Äänestä
  • Huonot näkyy menneen demareilla housuihin ja vuodenvaihteen aikana on polkaistu epätoivoinen mainoskampanja kansan suureksi huviksi: Bööööö !
    Demareiden viesti kansalle on siis: Bööööööööö! Taas sataa - ja roimasti ääniä Timo Soinin valtavaan laariin...oikein kopsahtelee... kuuluuko sinne demareille saakka ? Voi, että on hauskaa....

    Äänestä

Väyrys Patella on oikea ote kun hakee pressan duuniin. Ninnistö on ku joku Hel..tin byrokraatti sen muminasta ei saa mitään selvää.

Äänestä
  • Väyrynen kertoo ymmärrettävässä muodossa asiat. Hän omaa myös pitkän kokemuksen politiikan saralla. Helppo valinta antaa ääni hänelle!!

    Äänestä

Paljasjalkaiset stadilaiset (huom. oikea muoto) eivät äänestäisi Väyrystä edes pilan vuoksi. Joku tolkku se on piloissakin oltava ja Väyrysen äänestäminen ei rehdiltä stadilaiselta luonnistu. Väyrynenhän syö enemmän kuin mitä siitä maksaa! Paljasjalkainen rehti stadilainen tunnistaa vilunkipelaajan ja antaa sille mieluummin monoa kuin äänensä.

Äänestä
  • Ehei. Stadilaiset ja ylipäätään kaupunkilaiset inhoovat eniten Väyrystä. Näki eduskuntavaaleissakin. Vaivaiset 3000 ääntä. Onneksi edes kaupunkilaiset tajuu jotain, ettei ainakaan äänestä narsistista pressaksi.

    Äänestä

  • inho on syvä kirjoitti:

    Ehei. Stadilaiset ja ylipäätään kaupunkilaiset inhoovat eniten Väyrystä. Näki eduskuntavaaleissakin. Vaivaiset 3000 ääntä. Onneksi edes kaupunkilaiset tajuu jotain, ettei ainakaan äänestä narsistista pressaksi.

    onkin valloittanut hesalaiset heidän omilla aseillaan:

    Älyllä ja charmilla.

    Äänestä

  • "Paavo on juntti" kirjotitaa täsmälleen oikeaa asiaa. Syntyperäinen hesalainen EI voi koskaan äänestää kepulaista, oli se sitten Paavo tai joku muu.
    Väykky yrittää nyt viimeissä voimillaan lipoa ja mielistellä meitä eteläsuomalaisia, joilla on hallussaan suuret äänimäärät ja presidenttikisan avaimet. Maaseudulta ei tule Etelä-Suomeen nähden kuin hajaääniä.

    Kyllä se on niin, että täältäki suunasta äänet menevät joko Sauli Niinistölle tai Timo Soinille. Joku saattaa myötätunnosta äänestää KDn tomeraa ehdokasta Sari Essayahia.

    Äänestä

  • Katselin eilen videon

    Minä äänestän Väyrystä ja siksi katsoin eilenkin puolilta päivin tuon videon. Oli mukavaa katsella jämäkkää miespuhujaa, joka osasi lausua oikein kaikki kirjaimet, ja jonka ulosanti on omaa luokkaansa. Eipä tarvinnut tänä vuonna katsella muumimamman epäselvästi lukemia setasatuja.

    Äänestä

  • Eläkeläispersu kirjoitti:

    Katselin eilen videon

    Minä äänestän Väyrystä ja siksi katsoin eilenkin puolilta päivin tuon videon. Oli mukavaa katsella jämäkkää miespuhujaa, joka osasi lausua oikein kaikki kirjaimet, ja jonka ulosanti on omaa luokkaansa. Eipä tarvinnut tänä vuonna katsella muumimamman epäselvästi lukemia setasatuja.

    Ethän vain anna Väykyn johdattaa Sinua harhaan ? Kadut vielä tyhmyyttäsi.

    Äänestä

  • Keminmaan keplotteli kirjoitti:

    Ethän vain anna Väykyn johdattaa Sinua harhaan ? Kadut vielä tyhmyyttäsi.

    Päätän itse omista asioistani,eikä minua etelän mediakeskittymä määräile..
    Sen takia äänestän Väyrystä.

    Äänestä

Ei kestä pikkumies paineita. Väyrysen suosio tulee murskaamaan Niinistön Hesassakin.

Me oikeat hesalaiset emme ikinä kutsu kaunista kaupunkiamme muuksi kuin Hesaksi. Paljasjalkaisista paljajalkaisin Jori Malmstenkin lauloi aina Hesasta.


- yhä suuremmaksi kasvava joukko paljasjalkaisia hesalaisia Paavo Väyrysen kannattajia -

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hesan Stara kirjoitti:

Paljasjalkaiset hesalaiset ovat kääntymässä Paavo Väyrysen kannattajiksi. Paavo Väyrynen saa Helsingistä 100 000 protestiääntä. Se on mahtava vastalause Suomen putinilaiselle politiikalle.

Niinistö ja Lipponen = putinilainen parivaljakko.

Soini on valehtelijoiden klubin presidentti.

Arhinmäki on imperialistien kätyri.

Haavisto on hörhö.


Kyllä paljasjalkaisten hesalaisten on tällä kertaa helppo äänestää keskustalaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu