Paljasjalkaiset hesalaiset ovat kääntymässä Paavo Väyrysen kannattajiksi. Paavo Väyrynen saa Helsingistä 100 000 protestiääntä. Se on mahtava vastalause Suomen putinilaiselle politiikalle.
Niinistö ja Lipponen = putinilainen parivaljakko.
Soini on valehtelijoiden klubin presidentti.
Arhinmäki on imperialistien kätyri.
Haavisto on hörhö.
Kyllä paljasjalkaisten hesalaisten on tällä kertaa helppo äänestää keskustalaista.
Paavo Väyrynen saa paljon ääniä Helsingistä
16
78
Vastaukset
- Paavo tynnyristä
Hehheh, "Hesan Stara" on oikeasti Pihtiputaan mummo joka on sotkenut
Väyrysen Soiniin, muuten mummeli kyllä osuu oikeaan arvioissaan. - prkele riittää
Näihän se menee.
Kansa on kyllästynyt valtamedian kusetukseen jossa presidentit valitaan lehdistön suosikkityttöjen tai -poikien "idolsraadituksella" - venkoilija?
Eihän se Paavo päässyt edes eduskuntaan etelästä. Sama on mies ja samat venkoilut kuin silloinkin ellei vielä kierommat. Teennäinen huumori ja vaaleja edeltävä näytelty itseironia tulleet aiempien lisäksi.
- PV jyrääääääääääääää
Lipposlaisilla epätoivo on saanut voiton.
- Pyrkyri-Paavo yri
Huonot näkyy menneen demareilla housuihin ja vuodenvaihteen aikana on polkaistu epätoivoinen mainoskampanja kansan suureksi huviksi: Bööööö !
Demareiden viesti kansalle on siis: Bööööööööö! Taas sataa - ja roimasti ääniä Timo Soinin valtavaan laariin...oikein kopsahtelee... kuuluuko sinne demareille saakka ? Voi, että on hauskaa....
- Ääni Stadista
Väyrys Patella on oikea ote kun hakee pressan duuniin. Ninnistö on ku joku Hel..tin byrokraatti sen muminasta ei saa mitään selvää.
- lähiV
Väyrynen kertoo ymmärrettävässä muodossa asiat. Hän omaa myös pitkän kokemuksen politiikan saralla. Helppo valinta antaa ääni hänelle!!
- Paavo on juntti
Paljasjalkaiset stadilaiset (huom. oikea muoto) eivät äänestäisi Väyrystä edes pilan vuoksi. Joku tolkku se on piloissakin oltava ja Väyrysen äänestäminen ei rehdiltä stadilaiselta luonnistu. Väyrynenhän syö enemmän kuin mitä siitä maksaa! Paljasjalkainen rehti stadilainen tunnistaa vilunkipelaajan ja antaa sille mieluummin monoa kuin äänensä.
- inho on syvä
Ehei. Stadilaiset ja ylipäätään kaupunkilaiset inhoovat eniten Väyrystä. Näki eduskuntavaaleissakin. Vaivaiset 3000 ääntä. Onneksi edes kaupunkilaiset tajuu jotain, ettei ainakaan äänestä narsistista pressaksi.
- Mutta Patepa
inho on syvä kirjoitti:
Ehei. Stadilaiset ja ylipäätään kaupunkilaiset inhoovat eniten Väyrystä. Näki eduskuntavaaleissakin. Vaivaiset 3000 ääntä. Onneksi edes kaupunkilaiset tajuu jotain, ettei ainakaan äänestä narsistista pressaksi.
onkin valloittanut hesalaiset heidän omilla aseillaan:
Älyllä ja charmilla. - Etelä-Suomi ratkais
"Paavo on juntti" kirjotitaa täsmälleen oikeaa asiaa. Syntyperäinen hesalainen EI voi koskaan äänestää kepulaista, oli se sitten Paavo tai joku muu.
Väykky yrittää nyt viimeissä voimillaan lipoa ja mielistellä meitä eteläsuomalaisia, joilla on hallussaan suuret äänimäärät ja presidenttikisan avaimet. Maaseudulta ei tule Etelä-Suomeen nähden kuin hajaääniä.
Kyllä se on niin, että täältäki suunasta äänet menevät joko Sauli Niinistölle tai Timo Soinille. Joku saattaa myötätunnosta äänestää KDn tomeraa ehdokasta Sari Essayahia.
- "¤"
Ketkä pellet tätä äänestää ???
http://www.iltalehti.fi/nettitv/?32520627- Eläkeläispersu
Katselin eilen videon
Minä äänestän Väyrystä ja siksi katsoin eilenkin puolilta päivin tuon videon. Oli mukavaa katsella jämäkkää miespuhujaa, joka osasi lausua oikein kaikki kirjaimet, ja jonka ulosanti on omaa luokkaansa. Eipä tarvinnut tänä vuonna katsella muumimamman epäselvästi lukemia setasatuja. - Keminmaan keplotteli
Eläkeläispersu kirjoitti:
Katselin eilen videon
Minä äänestän Väyrystä ja siksi katsoin eilenkin puolilta päivin tuon videon. Oli mukavaa katsella jämäkkää miespuhujaa, joka osasi lausua oikein kaikki kirjaimet, ja jonka ulosanti on omaa luokkaansa. Eipä tarvinnut tänä vuonna katsella muumimamman epäselvästi lukemia setasatuja.Ethän vain anna Väykyn johdattaa Sinua harhaan ? Kadut vielä tyhmyyttäsi.
- Minä ainakin
Keminmaan keplotteli kirjoitti:
Ethän vain anna Väykyn johdattaa Sinua harhaan ? Kadut vielä tyhmyyttäsi.
Päätän itse omista asioistani,eikä minua etelän mediakeskittymä määräile..
Sen takia äänestän Väyrystä.
- Niinistö romahti
Ei kestä pikkumies paineita. Väyrysen suosio tulee murskaamaan Niinistön Hesassakin.
Me oikeat hesalaiset emme ikinä kutsu kaunista kaupunkiamme muuksi kuin Hesaksi. Paljasjalkaisista paljajalkaisin Jori Malmstenkin lauloi aina Hesasta.
- yhä suuremmaksi kasvava joukko paljasjalkaisia hesalaisia Paavo Väyrysen kannattajia -
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1221945Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1261852Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101789Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561458Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341390Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5041060Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50970Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115914Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347875