Essayah on yllättänyt

Ja erittäin positiivisessa mielessä. Häneltä tulevat vastaukset kuin apteekin hyllyltä, hän on luonteva ja selvästi laajatietoinen.

Hän ei ole makeileva, kuten Biaudet, jonka puhetyyli muistuttaa Astrid Thorsin puhetta. Biaudet on myös näitä sarjassa marginaaliporukoiden eli maahanmuuttajien ja muiden presidentti, kun taas Sari Essayah on selkeästi keskittynyt enemmän suomalaisen asioihin.

Voisin jopa miettiä antavani äänen hänelle.
780
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joku presidenttien keskinäinen TV-haastattelu voisi olla tietokilpailumuotoinen. Pelkkiä visailukysymyksiä ja numerotietoja ja knoppeja tiedusteltaisiin ehdokkailta. Essayah voittaisi varmana, eikä ole mitään epäilystä. Samalla Essa-yeah voittaisi koko presidenttivaalinkin, ja olisi samalla Suomen presidentti, hyvällä tietomäärällä.

Äänestä
  • On hän tottunut evankelistana suoltaa sontaa pokkana seurakuntalaisille viikottain, ja on myös hänessä muslimiverta.

    Sari Essayahin isä on marokkolainen ja äiti suomalainen, siellä on käyty agadirin matkalla maistamassa arabin makkaraa.

    Essayah on toiminut kristillisenä evankelistana helluntaiherätyksessä. Essayah asuu perheineen Brysselissä.

    Wikipedia.

    Äänestä

Uskonto on ooppiumia kansalle.

Äänestä

kohta asuu mänty niemessä...on muuten hyvä yksilö.sointuu suomalaisuuteen loistavasti.Päivi Räsänen on Suomen parhaimistoa politiikassa,samoin SOINI.

Äänestä

Vaalit voittaa kuitenkin Sauli. Kakkossijasta kyllä käydään kovaa kilpaa.
Mahtaa se olla upeaa tulla edes hopealle?
Ihan oikeasti minä en haluaisi maksaa toisesta kierroksesta, koska tulos on tällä kertaa jo täysin selvä. Niille miljoonille olisi parempaakin käyttöä.

Äänestä

"Voisin jopa miettiä antavani äänen hänelle."

Samoin minä, tosin helluntailaisuus hieman häiritsee, mutta plussaa hänellä
on enemmän. Oikeastaan enemmän kuin muilla ehdokkailla yhteensä.

Äänestä

hänen numeronsa on 9

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin olen nähnyt kirjoitti:

Ja erittäin positiivisessa mielessä. Häneltä tulevat vastaukset kuin apteekin hyllyltä, hän on luonteva ja selvästi laajatietoinen.

Hän ei ole makeileva, kuten Biaudet, jonka puhetyyli muistuttaa Astrid Thorsin puhetta. Biaudet on myös näitä sarjassa marginaaliporukoiden eli maahanmuuttajien ja muiden presidentti, kun taas Sari Essayah on selkeästi keskittynyt enemmän suomalaisen asioihin.

Voisin jopa miettiä antavani äänen hänelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu