"Rikosseuraamusviraston mukaan työasemia tulee enintään kolme laitosta kohden. Niille ei voi tallentaa tietoja, ja yhteydenotto nettiin tapahtuu keskitetyn palvelimen välityksellä."
Vielä rikollisille ja lurjuksille tämmöinen palvelu?? Kunhan Timo Soini on res´jtentti niin tälle touhulle tulee tasan tarkkaan PISTE! Vankilan kuuluu olla rikoksista kärsimispaikka jossa Tuomio kärsitään, eikä mikään internettikahvila!
Vielä rikollisille ja lurjuksille tämmöinen palvelu?? Kunhan Timo Soini on res´jtentti niin tälle touhulle tulee tasan tarkkaan PISTE! Vankilan kuuluu olla rikoksista kärsimispaikka jossa Tuomio kärsitään, eikä mikään internettikahvila!
Vastaukset 17
Vanhimmat
Voi Pyhä yksinkertaisuus.
Vangeilta kaikki edut pois. Ne ovat yhteiskunnan jätettä ja hyvä jos tylsistyvät kiven sisällä.
täältä ne sais vaan huonoja vaikutteita
pitäisi sensuroida kovemmin.
poliiseilta netti pois niin jäis aikaa mitata ylinopeuksia
Idiootit järki käteen vangit eivät voi pelata internetissä tai mitää muutakaan hauskaa
Adhd t
pitäisi olla sellainen että sen muistaa lopun elämäänsä, ja ettei sinne enää tee mieli uudestaan kenenkään mennä. Muutama kuukausi pimeää ja kylmää koppia vähällä
p askaruualla, kylmä virkistävä suihku paineletkusta silloin tällöin yöllä, torakat ja luteet, tippuvat vesipisarat ym ym. Kyllä keinoja riittää palauttamaan roisto kaidalle tielle. Tämä tietenkin pahimmille pukareille. Helpommille tapauksille riittää Venäjän vankiloiden tasoinen kokemus. Sekin olisi tehokas herkimmille.
Ne voi selvittää tänne kirjoittavien ip-osoitteet, ja tulla oven taakse.
ei niillä riitä älli sellaseen. äo alle 60.
Ei se mitään. Pääseehän hullutkin hoitolasta nettiin.
Ovat täysin tunteettomia tappajia, kun eivät saa siitä mitään.
´´ Ne ovat yhteiskunnan jätettä ´´
vähän riippuu siitä mitä vanki on tehnyt esim. raiskaajat ovat yhteiskunnan jätettä, mutta mielestäni esim. Seppo Lehto on poliittinen vanki eikä näin ollen ole jätettä!
http://www.youtube.com/watch?v=IwEx6O6ltcA
Joo-o. Milles tää alkaa näyttää? Kreikka saa rahaa niin paljon kuin ikinä pyytää, vaikka on syyllistynyt toistuviin valehteluihin, jotka tuomittaisiin kai velallisen epärehellisyytenä oikeudessa.
Henkilörikoksissa seuraamukset siirtyvät kotiarestiin ja varmaan duuniin sekä nyt nettioikeus.
Ei perhana. Kyllä rikollisille pitää olla sittenkin rangaistus, vaikka pehmeillä arvoilla koitettaisiinkin tehdä yhteiskuntakelpoisia. Johonkin pitää raja vetää.
Terveiset vaan täältä linnasta. Ja nyt katsomaan kovaa pornoa...
siihen että tännekin saadaan paljon lisää vasemmistoliiton ja vihreiden lobbareita. Tuomiotaan huumerikoksista istuvat voivat pajattaa 24/7 siitä, kuinka ihanaa kannabis on ja parantaa kaikki vaivat aivosyövästä lähtien. Samaten kaikki muutkin rikokset terrorismia myöten ovat erinomaisesti lobattuina.
Siis vähän niin kuin nykyäänkin. Mutta niin että lobbaajilla ei ole muuta kuin aikaa propagoida rikostensa erinomaisuutta.
Ravitsemusalan koulutuksessa; vankila ruokailu on esimerkki joka AINOANA on täydellinen ja ammattitaidolla pidettävissä: kaikki kriteerit täyttävänä.
SOTKU tuhoaa armeija ruokailun ja soltut vetää munkki kahvilla ruokailun överiksi.
Koulut ja päiväkodit vastaavat vain 1/3 osaa päivän ravinto tarpeesta.
Vanhuksille ei enää painoteta ruoan merkitystä koska heitä ei syötetä eikä suonen sisäinen valmistu keittiössä.
On se kun saadaa vangeille vielä netti vapaaseen käyttöön, sinne moni syrjäytynyt menee mielellään LOMALLE.
oma huone puhtaus hyvä ruoka ja TV netti mitä puuttuu ?
ei mitään mitä köyhä voisi itse hankkia naisia ei köyhä saa.
Joo voi kauheeta,nehä voi vaikka karkaa netin kautta! Aivan sama vaikka saisivatte eliittihutsuja ja kaviaaria joka päivä kuhan ne perkeleet pidetään sisällä TARPEEKSI kauan.