Joten hyvä Bidee, naisella tulee olla oikeus aborttiin.
Näin varsinkin jos joku eläimellinen sub ihminen raiskaa hänet, miksi naisen tulisi synnyttää eläimen jälkeläinen?
Tälläisellä "elämällä" ei ole mitään tekemistä Pyhän Elämän kanssa josta Soini puhunut.
Pikkupojat eivät voi tulla raskaaksi muuten Katolinen Kirkko olisi kusessa elatusmaksujensa kanssa;)
No tuo aborrti asia olikin ainoa välähdys mitä tuo blondi on päähänsä saanut koskaan.
Näin varsinkin jos joku eläimellinen sub ihminen raiskaa hänet, miksi naisen tulisi synnyttää eläimen jälkeläinen?
Tälläisellä "elämällä" ei ole mitään tekemistä Pyhän Elämän kanssa josta Soini puhunut.
Pikkupojat eivät voi tulla raskaaksi muuten Katolinen Kirkko olisi kusessa elatusmaksujensa kanssa;)
No tuo aborrti asia olikin ainoa välähdys mitä tuo blondi on päähänsä saanut koskaan.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sinunkin äitisi raskaus alkoi puhtaasta vahingosta.
Kuinka moni raiskattu jättää soittamatta poliisille ja menemättä lääkäriin? Raskauden voi keskeyttää alle 48 tunnin kuluttua hedelmöityshetkestä yhdellä ainoalla pillerillä, ei todellakaan tarvitse tehdä aborttia.
Joten kaikki tuo kitinä siitä kuinka vääräuskoinen ja isopahasoini ei antaisi edes raiskatun tehdä aborttia on pelkkää paskanjauhantaa.
Soini uskoakseni tarkoittaa sitä että abortti ei ole mikään ehkäisykeino.
PS.en ole soinin kannattaja, mutta ärsyttää tommonen turhasta hössöttäminen.
"Raskauden voi keskeyttää alle 48 tunnin kuluttua hedelmöityshetkestä yhdellä ainoalla pillerillä, ei todellakaan tarvitse tehdä aborttia."
Ja pillereilläkö tehtynä et sitä pidä aborttina??
Abortti tarkoittaa raskauden keinotekoista keskeytystä, ja sitä pillerikin myös on.
Ei 48 tunnin aikana ehdi kehittyä aivoja, vain solujen jakautumista, mutta 14 viikkoisella on lähes kaikki elimet kehittyneet.
Jeps, totuuksia näkevät myöntävät eivätkä karta totuutta, jos vaikka äänestämänsä puolueen puheenjohtaja olisi eri mieltä asiasta. Jokainen on väärässä jossain kohtaan, yleislinjaukset ratkaisevat.
Tuossa alla joku jo nimittelee soinia mutta Soini ei pahimasta päästä ole lähimainkaan. Tuossa abortti-asiassa on väärässä ja tuo aihe ei ole mikään pieni asia.
Biaudekin voi jossain asiassa olla oikeassakin, mutta usein hän edustaa aivan omitusia linjoja ja ajatusmaailmoja. Olen täysin samoilla linjoilla avauksen kanssa.
10 "raiskaus"raskautta vuosittain, parisataa lääketieteellistä keskeytystä ja noin 10 000 ehkäisynä tehtyä murhaa.
Olisipa mielenkiintoista tietää, kuinka moni murhatusta sikiöstä on värivikaisia. Nykyään ei tarvitse mennä edes ulkomaille lomalle, niin kuin ennen.
Eläin se ihminenkin on halusit tai et, ja mitä otsikkoon tulee niin joopa joo.
Onneksi Biudesta ei tule presidentti huh huh
Biubau on kansallemme yhteinen häpeä. Hänellä ei ole itsekritiikkiä ollenkaan. Naurettavaa, ylioppilas puhelee sekavia ja pyrkii presidentiksi.
deed