Öljytilavuus?

Sattuuko joku tietämään moottorin öljytilavuuden, Eng.kielisestä käyttöohjeestä en ainakaan heti löytänyt. Entäs suodattimen malli? Auto siis Pont. Trans sport 3.1 -92 Thanks!
2301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Katalogia selattuani löysin seuraavat tiedot
Öljytilavuus 3,8 L ja suodattimelle n. 0,5 L
Öljynsuodatin tyyppi Alkup. "AC Type PF-51", varmaan kotimaisiakin vastaavia suodattimia löytyy.

Omaani (2.3 Q4 )löytyi ainakin sekä kotimaisia että kanadassa valmistettuja.

Äänestä
  • vaihdoin öljyt, ja n. 4 litraahan sinne meni (ostin 8). Suodatin olikin sitten vaikeampi löytää, mutta löytyi kuitenkin(eroja vuosimallissa). Kiitos vastauksesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Trans sport 3.1 kirjoitti:

Sattuuko joku tietämään moottorin öljytilavuuden, Eng.kielisestä käyttöohjeestä en ainakaan heti löytänyt. Entäs suodattimen malli? Auto siis Pont. Trans sport 3.1 -92 Thanks!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu