Millaista on olla suomalainen?

kun viisaimmat sota asiantuntijat sanovat, että jos Venäjä tahtoisi se pommittaisi suomen todennäköisesti eliminoivalla tavalla muutamassa tunnissa ja " sota " olisi siinä.

Eli onko tosiaan näin, että suomi ei kykenisi edes sotaan suuren ja mahtavan Venäjän edessä.


Häpeän olla suomalainen......
889
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

että onneksi olenkin puoliksi Venäläinen ja syntynyt Venäjällä. Olen siitä ylpeä! Me kukistaisimme teidän nöyrimykset muutamassa !!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VENÄJÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!RUSSIAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!soomi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHA:-)

Äänestä
  • Ei ole vaaraa. Minä otan repun selkään ja lähden partisaaniksi. Tuhotaan naapurin
    hurjan kollin kanssa tämä air-missing ohjusasema ja siinnähän sitten pommittelee.
    Kyllä Suomesta viellä sisua löytyy, vuodenvaiteessa keskisuomessa miehet näytti,
    mihin pystytään. Harjoituksia on pidettävä ja kun valtion rahat menee ulkomaille,
    yksityisten on tehtävä omillaan tai omilleen.

    Äänestä

  • Lutka huslerissa. kirjoitti:

    Ei ole vaaraa. Minä otan repun selkään ja lähden partisaaniksi. Tuhotaan naapurin
    hurjan kollin kanssa tämä air-missing ohjusasema ja siinnähän sitten pommittelee.
    Kyllä Suomesta viellä sisua löytyy, vuodenvaiteessa keskisuomessa miehet näytti,
    mihin pystytään. Harjoituksia on pidettävä ja kun valtion rahat menee ulkomaille,
    yksityisten on tehtävä omillaan tai omilleen.

    Minä olenkin USA:lainen ja pommitan 24 tuntia vuorokaudessa teidän tajuntaanne arabi- ja r***ävihapropagandalla. Sen lisäksi pehmennänä lastenne päät sotapeleillä ja bigbrother-sonnalla. Ettekä te voi muuta kuin marssia Minun pillini mukaan sillä päänne on sotapsykoosin vallassa.

    Äänestä

  • Jos toinen puoli susta on suomalainen niin kyllä nyt puheillas joko äitis tai isäs petit ja halveksuit. Luulin että venäläiset ja puolikkatkin ovat sivistyneitä. Mut eipä. Taitaa sanonta pitää paikkansa. Ry**ä on ry**ä vaikka voissa paistaisi. Ette te Karjalaa ansaitse. Venäjä on tuhoutuva ja tuhoova kehitysmaa. Läpikorruptinen jätemaa.

    Äänestä

  • Minä olen myös puoliksi venäläinen mutta häpeän sinun vuoksesi. Kuinka voit noin puhua Suomesta?? En usko, että minulla olisi ollut parempi elämä venäjällä ainakaan NL aikaan. Suomi on sentään antanut minulle siveellisen elämän. Pidän Venäjästä mutta minulla on myös rohkeutta myöntää että venäjä ei ole täydellinen ja että sillä on historiassaan useampi asia jotka voisi korjata. Mietis hivenen NL aikaa!! Ja ehkä nyky aikaakin...

    Äänestä

Näinhän se asia on. Me emme missään nimessä pystyisi puolustautumaan Venäjää vastaan. Voisi lisätä vielä sen, että emme koskaan voisi olla sellaisessa asemassa.

Maailman sotilasvarustelu on mennyt viime vuosikymmeninä niin paljon eteenpäin, että olemme pudonneet kelkasta jo iät ajat sitten. Meidän taloudelliset resurssit eivät koskaan riitä Venäjän tasoiseen armeijaan. Emme tosin ole asiassa aivan yksin, hyvin harva maa maailmassa pystyisi torjumaan suurvaltojen hyökkäyksen.

Äänestä
  • Ei muuten pidä paikkaansa. Olen lopettanut television katselun kokonaan ja
    tämmöistä bb-kakkaa katsoin jo viisitoista vuotta aijemmin. Myöskään vihaiset-
    lintupelit ei ole saanneet minua pauloihinsa. Näitä alemman sosiaaliluokan
    kevytporno juttuja ei voi seurata, ettei sosiaalihuolto saa tietääkseen.

    Katselen tuntematonta sotilasta harvase ilta ja pelaan ihantalan taisteluja käpy-
    panssareilla taukoamatta.

    Tosiasiassa te lietsotten tappiomielialaa ja mitäs sotaväen rikoslaki siintä sanoo?

    Oi kallis Suomenmaa, suo......

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuli vain mieleen kirjoitti:

kun viisaimmat sota asiantuntijat sanovat, että jos Venäjä tahtoisi se pommittaisi suomen todennäköisesti eliminoivalla tavalla muutamassa tunnissa ja " sota " olisi siinä.

Eli onko tosiaan näin, että suomi ei kykenisi edes sotaan suuren ja mahtavan Venäjän edessä.


Häpeän olla suomalainen......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu