Jos nautit jumitella sopivan laatutietoista ja itsetarkoituksellista, ehkä kenties kevyehköä kliseekimaraa hyvähköllä maulla ja kieli poskensyrjässä muiskutettuna on Rest Stop -Älä katso taaksesi ja Rest Stop oiva satsi seuraavaa viikonloppua silmälläpitäen.
Elokuvan ensimmäinen kuin myös toinenkin osa ovat kerrassaan erinomaista poppariviihdettä ja suositeltavaa purtavaa, jos katsojan otsan välittömässä läheisyydessä ei roiku isoja kurttuja tahi isoa **rps**!
Erityisesti molemmissa osissa esiintyvä, lähes nekropaattinen mielipuoliperhe on hauskasti toteutettu ja hyvin näytelty. Myös kummiteluosuudet toimivat juuri niin sopivalla köykäisyydellä kuin tekijöillä on tarkoitus ollutkin. Eli eivät pelota sekuntiakaan, mutta eivät liioin ärsytäkkään, eikä niissä ole aistittavissa usein niin yleistä myötähäpeän lemua, mitä tämän budjetin elokuvalta sopisi odottaa.
Molempien osien kansipapereita koristava uncut maininta ansaitsee kuitenkin risuja, sillä mitään on tuskin ollut kuunaan edes tarkoitus leikata pois. Sen verran softeilla linjoilla tässä liikutaan.
Kukkahattutädit, pojat tahi tiukkapipofreenikot, älkööt vaivautuko.
* * *
Rest Stop & Rest Stop - Älä katso taaksesi
Jukkapoica
0
150
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703550Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483513Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532769
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401695- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961635- 391390