Oletteko huomanneet tämän artikkelin Iltalehden nettisivuilla:
http://www.iltalehti.fi/kauneuskirurgia/2012010415032907_kf.shtml
Miten voi olla mahdollista?
http://www.iltalehti.fi/kauneuskirurgia/2012010415032907_kf.shtml
Miten voi olla mahdollista?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Huomasin! Ja tosiaan, missä moraali!! Ihan uskomatonta että eukko kuvittelee että joku on niin ääliö että uskoo aikuisen ihmisen laittaneen nimen tyhjään paperiin :)). Tai että jossain sellaista tarjottaisiin allekirjoitettavaksi. Eiköhän se eestään löydä... Ei kai sitä ihan mitä tahansa voi julkisesti hölöttää..?
Asiasta keskuteltiin täällä jo silloin kun uutinen oli tuore ja sama linkki oli esillä. Kannattaisi ehkä lukea vanhojakin ketjuja.
Kyseinen artikkeli löytyi muutama tunti sitten Iltalehden etusivulta. Ei sitä ole mistään arkistosta kaivettu. Tuskin juttu kovin vanha on. Itse en laittaisi nimeä tyhjään paperiin, mutta meitä "aikuisia ihmisiä" on moneen junaan. Klinikka on toiminut vailla mitään vastuuta, vai valehteleeko Iltalehti?
Oheinen viesti on kirjoitettu tänne 4.1. klo 7.31 joten oli jo silloin Iltalehden nettisivulla.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10356808
Eihän tuo ollut kuin puolentoista vuorokauden vanha uutinen, mutta vanha kuitenkin.
Voihan olla että sitä jännittää ennen leikkausta tms eikä "uskalla" olla laittamatta nimeä. En tiedä kuka puhuu totta mutta itse en menisi ikinä Viroon leikkaukseen.
Mikä sinua estäisi menemästä Viroon leikkaukseen? Yhtä pätevät ja osittain pätevämmätkin lääkärit kuin Suomessa. EU-maana Viroa koskee samat terveydenhoitomääräykset kuin Suomessakin. Itselläni ei ole mitään moitittavaa virolaisten lääkärien ammattitaidosta kun olen ollut molemmissa maissa plastiikkakirurgisissa leikkauksissa.
En minäkään laita nimeäni tyhjään paperiin ja luen tarkkaan sopimustekstitkin ennen allekirjoitusta. Välillä tuntuu jopa turhauttavalta kun lääkäri tai hoitaja selittää pikkutarkasti mistä paperista on kyse.