Valviran ylijohtaja Marja-Liisa Partanen vastusti viimeiseen asti kehitysvammaisten hoitokodin rakentamista naapuriinsa.
Miksi meilla on valvirassa tuollainen äklö joka on naamaltaankin kuin....k------ä?
Fasebookin sivuilla on seinä jolla vaaditaan ero sille elukalle!!!
HYI,MIKÄ HORATSU!
Rumakin se ämmä
5
242
Vastaukset
- = = =
Mikä kaupunginosa? Tämähän on se tunnettu nimby-ilmiö :(
- itä-hki
Laajasalo
- Kyrpii tuommonen
Missähän ne varakkaat ryövärit mahtaa asua?Ne luulee olevansa parempia kuin vammaiset ihmiset vaikka samalla tavalla aikanaan haudassaan mätänee kuin köyhät ja sairaatkin!
- uuutelias
Minneköhän se rakennus tarkalleen on tulossa? Tuskin eukko mitenkään erityisesti keharikotia vastustaa, vaan mitä hyvänsä uudisrakennusta? Ettei maisema mene pilalle tms?
- Östermann
Meille Östersundomiin ei tarvita mitään vammaisia tai epäihmisiä. Mielellään ei mitään böndejäkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1201924Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1251818Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101778Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561454Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341386Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4961038Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50969Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115912Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347874