Presidentinvaali 2012 - Presidenttitentissä Timo Soini - YLE TV1
7
59
Vastaukset
- rehellistä puhetta
ihmiseltä ihmisille voiko siihen enää mitään lisätä.
- 2+)
Mitä mieltä loppujen lopuksi Soini oli, palestiinalaisten ja Israelilaisten väleistä ?
- kuuntele itse
2+) kirjoitti:
Mitä mieltä loppujen lopuksi Soini oli, palestiinalaisten ja Israelilaisten väleistä ?
- Soini on
Kuin rasvattu luikero,luiskahtaa käsistä kun esitetään vaikeita kysymyksiä.
- kerroppa joku
vaikea kysymys mistä hän luiskahti ?
- mauno.n
Koko kansan presidentti, joku seuraavista:
- Sari Essayah, uskonnon- ja omantunnonvapaus kuuluu kaikille.
- Eva Biaudet, olen feministi.
- Paavo Arhinmäki, mulla on tatuointeja ja käytän nuuskaa.
- Timo Soini, rosvot on saatava kiinni (Vennamo teesit)
- Paavo Väyrynen, enhän minä mutta ne muut.
- Haavisto, rekisteröity parisuhde.
- Paavo Lipponen, olen yli 70-vuotias.
- Niinistö, jep jep.
....sanottua ja kommentoitua. - hh
Kysymyksiä ehdokkaille : Kysyisin ihmisoikeuksista. Toteutuuko ne Suomen armeijassa? Olen käynyt sen ja olen sitä mieltä että alokas ei ole koirankaan arvoinen. Siellä otetaan oma mielipide pois, liikkuminen rajoitetaan ja alistetaan henkisesti armeijan tahtoon.Kun ihmisoikeuksista julkisesti puhutaan niin alistaako armeija nuoria miehiä mielivaltaisesti. Onko se teidän mielestä oikein ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242053Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331957Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101811Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561479Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341395Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5321113Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115927Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse349899