Katsokaa netti.tv Väyrynen se siellä
5
<50
Vastaukset
- Koroljov
Väyrynen puhuu parhaillaan vaalijuhlassaan Jyväskylässä ja lausuu tavanomaisen painavia sanoja Suomen itsenäisyydestä, EU-liittovaltiokehityksen tuhoisuudesta Suomen kannalta, sotilaallisesta liittoutumattomuudesta, Suomen Nato-jäsenyyden vahingollisuudesta, Venäjän ratkaisevasta merkityksestä Suomelle, Venäjän-suhteiden hoitamisesta korkeimmalla henkilökohtaisella, luottamuksellisella tasolla presidenttien kesken. Näistä kaikkia asioita minäkin olen moneen kertaan käsitellyt.
- Musta kyy
Jos Väykky on samoilla linjoilla kanssasi...
niin minä en ole. Äänestä siinä tapauksessa Niinistöä! - Koroljov
Musta kyy kirjoitti:
Jos Väykky on samoilla linjoilla kanssasi...
niin minä en ole. Äänestä siinä tapauksessa Niinistöä!Paavo Väyrynen näyttää olevan presidenttiehdokkaista ainoa, joka kokonaisvaltaisesti käsittää 2000-luvun maailman kovat realiteetit ja tahtoo Suomen sopeutuvan niihin hyvissä ajoin, niin ettei Suomi valmistautumattomana joudu minkään yllättäen iskevän katastrofin eteen kuten toisen maailmansodan aikana. Mielenkiintoista on sekin, että Väyrysellä on nyt ohjemassaan erittäin terävä ihmiskunnan väestöräjähdyksestä, ravinnontuotannon kasvavista ongelmista ja Maapallon biosfäärin tilasta huolissaan oleva ekologinen näkökulma - jollaista ei vihreiden ehdokkaalta Haavistolta löydy. Väyrysen ajatelussa näkee melkeinpä piirteitä ympäristöfilosofi Pentti Linkolalta.
- Koroljoville
Koroljov kirjoitti:
Paavo Väyrynen näyttää olevan presidenttiehdokkaista ainoa, joka kokonaisvaltaisesti käsittää 2000-luvun maailman kovat realiteetit ja tahtoo Suomen sopeutuvan niihin hyvissä ajoin, niin ettei Suomi valmistautumattomana joudu minkään yllättäen iskevän katastrofin eteen kuten toisen maailmansodan aikana. Mielenkiintoista on sekin, että Väyrysellä on nyt ohjemassaan erittäin terävä ihmiskunnan väestöräjähdyksestä, ravinnontuotannon kasvavista ongelmista ja Maapallon biosfäärin tilasta huolissaan oleva ekologinen näkökulma - jollaista ei vihreiden ehdokkaalta Haavistolta löydy. Väyrysen ajatelussa näkee melkeinpä piirteitä ympäristöfilosofi Pentti Linkolalta.
Sinä olet Suomen historian ammatti vääristelijä.
Jos vedät yhtäläisyysmerkkejä ajatteluillasi Väyryseen, niin ryssit hänen vaalityötään joko tahatomasti tai tarkoituksella.
- Väyrynen puhui asiaa
Täytyy sanoa että Väyrynen vakuutti puheillaan. Pelkkää asiaa. Noin itsekin tästä maailman menosta ajattelen. Soinin vuoro tulee ehkä aikanaan. Mutta kyllä juuri nyt paras mies on Väyrynen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242078Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331984Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101813Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561485Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341396Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5361133Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50986Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115930Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse352907