Kävin kuuntelemassa Paavoa. Väyrystä siis. Hän puhui mm. kestävän kehityksen periaatteesta ja sen yhteydestä tuloerojen kaventamiseen. Kun rikkailla tulot vain kasvavat, he elävät kerskakuluttaen. Kaikkea pitää saada välittämättä luonnosta.
Mutta sitten ihan lopussa sanoi, että kehukaa ihmisille häntä, Paavoa. Ja jos ihmiset moittivat Paavoa, niin sanokaa, etteihän se meidän Paavo täydellinen ole, mutta kuitenkin näistä ehdokkaista paras!
Paavon terveiset
5
<50
Vastaukset
- hohhlei
Paavo on hieman väärässä, ei rikkaat kuluta rahaa, nämä eivät maksa mistään ja säästävät rahansa.
- kuluttavat.
No, suurin osa kuluttaa kummiskin. Kaikki mahdollinen tavara, omakotitalo, autoja muutama kappale, moottoriveneitä yms, ulkomaanmatkoja useita vuoden aikana ja varmasti ylellisintä ruokaa mitä saa... Siinä jotain mitä mieleen tuli. Vaatteitakin ostavat varmasti enemmän, mitä normaalisti. Kampaajalla käyvät useamman kerran vuodessa värjäyttämässä hiuksensa jne.
- asdasdfa
Puhuko se mitään maataloustuista?
- täältä!
Ei. Mutta puhui Suomen itsenäisyydestä ja puolueettoman linjan säilyttämisestä. Puhui myös Eu:n liittovaltiokehityksestä, mikä on uhka itsenäisyydelle. Ja siitä miten Natoon ei pidä mennä, ettei meille tule velvoitteita lähettää sotilasjoukkoja sotaan eikä Nato tule tänne Venäjän rajalle pyörimään.
- täältä.
Totesi myös, että työpaikkoja paljon vähentynyt ja Suomesta niitä viety muualle globalisaation myötä. Parempihan se on edes myöntää, että työttömyys lisääntynyt kuin, että todeta työvoimanpulan pian tulevan kolkuttelemaan nurkkia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1111789Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101749Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1111691Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541432Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341378Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483985Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50951Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115901Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298892Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347838