Ne jotka aikovat äänestää Arhinmäkeä, älkää tehkö sitä. Äänestäkää Haavistoa.
Syitä:
1) Hyvin samanlainen arvomaailma
2) Oikea mahdollisuus voittaa vaalit
3) Sopii olemukseltaan paremmin presidentiksi, Arhinmäki on turhan radikaali. Haavisto = koko kansan helposti lähestyttävä pressa. Ja hyvä puhumaan.
4) Jos Arhinmäestä tulisi presidentti (mitä ei tapahdu) menettäisi Vasemmistoliitto loistavan puheenjohtajan oppositiossa.
5) Iällä on myös merkitystä. Pekalta löytyy kokemusta varsinkin kansainvälisistä asioista mikä on presidentille erityisen tärkeää.
Levittäkää sanaa jne.
Ne jotka aikovat äänestää Arhinmäkeä lukekaa!
3
78
Vastaukset
- Että kehtaakin
Turhaan höpäjät markkinointipuheitasi homppeli-Pekasta: Siitä kiipijästä ei tule tekemälläkään presssa. Ollut ikänsä rebelli eli kapinallinen Vihreiden riveissä.
Jättänyt opiskelut kesken, kun oli kivempaa interreilata maailmalla ja nyt brassailee miinakenttäkokemuksillaan. Voi taivahan vallat....Lisäksi homous inhottaa erityisesti, kun on kuitenkin pyrkimässä korkeaan luottamustehtävään. Täysin sopimaton. - Helinä-keiju3
Arhimmäellä on kannatusta yli puoluerajojen, ja ajatelkaas, ekaa kertaa linnassa olis vauva, ihanaa. Ei se mitään haittaa, että hän on vasemmistolainen, niinhän monet kokoomuslaiset poliitikotkin näköjään on.
Arhinmäki kehtaa ilmoittaa rehellisesti olevansa vasemmistolainen, mutta porvarit eivät kehtaa täällä suoraan sanoa olevansa oikeistolaisia. Olen saanut tarpeekseni liehittelijöistä, siispä Arhinmäki. - Helinä-keiju3
Hieno suoritus Arhinmäeltä eilisessä tv-tentissä. Hyvä !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1221945Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1261852Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101789Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561458Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341390Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5041060Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50970Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115914Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347875