Antti Jokinen on syytön raiskaukseen!

Tämä on totuus

Solar Filmsin tiedottaja Rampe Toivonen on huolissaan tähtiohjaajan maineesta.

Elokuvaohjaaja Antti Jokista epäillään raiskauksesta. Asian vahvisti MTV3:lle rikoskomisario Markku Stenberg Helsingin väkivaltarikosyksiköstä.

– Vahvistan, että tällainen tieto sinänsä pitää paikkansa. Esitutkinta on hänen kohdallaan käynnissä, Stenberg totesi torstaina

Rikoskomisario vahvistaa, että tutkinnan alla oleva rikosnimike on raiskaus. Kuuluisalle elokuvaohjaajalle raiskausepäily on katastrofaalinen niin maineen kuin töidenkin kannalta. Antti Jokinen ohjaa muun muassa maineeseen kiirineen Sofi Oksasen kirjaan perustuvan elokuvan Puhdistus. Elokuva kuvataan Virossa ja Berliinissä. Tuotantoyhtiönä on Solar Films Oy.

– Poliisi selvittäköön asiaa, itse en näe tässä mitään järkeä. Antin yksityisyyden kannalta koko aihetta on turha selitellä, Solar Filmsin tiedottaja Rampe Toivonen toteaa MTV3.fin Viihdeuutisille.

Toivonen on jo aiemmin sanonut olevansa sitä mieltä, että hänen ystävänsä Jokinen on syytön. Mies on samalla linjalla myös perjantaina.

– Tämä on perätön, aiheeton syyte. Tiedän mitä on tapahtunut, olen puhunut aiheesta Jokisen kanssa, Toivonen vakuuttaa.

Rampe on huolissaan siitä, että tunnetun elokuvaohjaajan maine on nyt mennyttä.

– Kyseessä on kohtuuton ja korjaamaton aihe, jolla leimataan ihmistä. Olen huolissani Antin maineesta, sen puhdistaminen on poliisin tehtävä. Nyt, kun tällaisesta asiasta kohutaan, niin samalla nostetaan esiin myös Antin vanhat ravintolavälikohtaukset ja yritetään niillä liata hänen mainettaan, se on ihan per***stä, Toivonen suivaantuu.

Poliisi tutkii asiaa, MTV3.fin Viihdeuutiset seuraa tilannetta.

(MTV3)



Ohjaaja Markus Selin kommentoi MTV3.fin Viihdeuutisille, ettei ohjaaja Antti Jokiseen kohdistuva raiskausepäily voi pitää paikkaansa.

Torstaina uutisoitiin, kuinka menestyksekästä suomalaisohjaaja Antti Jokista epäillään raiskauksesta. Arvostettu suomalaistuottaja ja Jokisen kanssa työskentelevä Markus Selin puolustaa ystäväänsä kiivaasti.

– Tunnen Antti Jokisen erittäin hyvin, eikä tämä pidä paikkaansa, Markus Selin kertoo MTV3.fin Viihdeuutisille.

10

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jartsi ja jallu

      Kävin asematunnelissa. Eki, Pera, Kale, Make, Turtsi, Ööga, Spade, Kingis, ja Lefa vakuuttelivat Anan syyttömyyttä kans. Varmaan olis parasta duunaa syyttämättäjättämispäätös.

      • Biaudet

        Vaan mitä sanovat asematunnelin Ahmed, Hassan ja Ussuf? Ei kait kukaan jätä heiltä kysymättä?


    • Unrander

      Kenen raiskauksesta Seliiniä oikei epäillään ?

      Ei kai sentään itse Sofin tai Tanjan vai peräti Evan ?

    • Night cop

      Jos poliisi julkaisee tuollaisen tiedon, tapaus on sataprosenttisen varma ilman pienintäkään epäilystä.

      • Raiskaajat vankilaan

        Totta turiset, ei poliisi syyttömiä epäile, viaton voi nukkua yönsä rauhassa, väärintekijät eivät!


    • Näin on

      Kyllä poliisin pitäisi uskoa hänen ystäviään jotka TIETÄVÄT että Jokinen on syytön! Eivät tosin olleet paikalla mutta sillä ei ole mitään väliä koska he tietävät ettei Jokinen voi syyllistyä raiskaukseen. Poliisin pitää ensitilassa puhdistaa Jokisen maine ja pidättää naikkonen väärästä ilmiannosta.

    • yksityisyrittäjä

      Raiskaus,kun on käyty vieraissa niin silloin se on raiskaus.Näin se on monissa ilmoitetuissa tapauksissa.Naiset ovat käyttäneet tätä suojakilpenä jo pitkän aikaa.Mutta tokihan niitä oikeitkin raiskauksia sattuu esim. psykopaatit, mamut, jne.jälki voi olla todella pahaa ja monet saavat lopuiäkseen henkisen arven.Hyvin harvoissa tapauksissa myös kiristyskeino.

      • Armoton Totuus

        Noin se juuri on, kännissä ollaan oltu huoraamassa, aamulla kaduttaa, "raiskausta" itketään omalle ukolle. Luulisi miehen ihmettelevän miksi ylipäätään lähtenyt vieraan miehen asunnolle...


      • Siveyden sipuli
        Armoton Totuus kirjoitti:

        Noin se juuri on, kännissä ollaan oltu huoraamassa, aamulla kaduttaa, "raiskausta" itketään omalle ukolle. Luulisi miehen ihmettelevän miksi ylipäätään lähtenyt vieraan miehen asunnolle...

        Nyt olet anteeksipyynnön velkaa, suomalaiset naiset ovat tunnettuja siveydestään!


      • saldo 200+
        Siveyden sipuli kirjoitti:

        Nyt olet anteeksipyynnön velkaa, suomalaiset naiset ovat tunnettuja siveydestään!

        ehdottamasti aamun paras heitto siveyden sipulilta :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      122
      2263
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2197
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1875
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      31
      1485
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      95
      1437
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1407
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1171
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      66
      1170
    9. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1170
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1030
    Aihe