elämäänsä ja ikivanhat tavat eivät ole sen pyhempiä kuin nykyisetkään.
Ihmisillä ja varsinkin seurakunnissa vanhat tavat istuvat vielä melko tiukassa ja niitä ei uskalleta vähällä muuttaa., miksi,??
Vanhat tavat muka jumalallisia, pyhiä tai raamatullisia.
Ne on vain vanhoja tapoja
Kukin aika elää omaa
4
<50
Vastaukset
- *jukka.finland
Et ilmeisesti ymmärrä, että Jeesus on totta. Sinulla on toinen Jeesus kuin Hän, joka kuoli puolestamme ja nousi kuolleista.
2. Kor. 13:5
Koetelkaa itseänne, oletteko uskossa; tutkikaa itseänne. Vai ettekö tunne itseänne, että Jeesus Kristus on teissä? Ellei, niin ette kestä koetusta.
Elääkö puolestasi kuollut ja ylösnoussut Herra Jeesus Sinussa? Kirjoitustesi perusteella ei.
Jumala olkoon Sinulle armolinen. - tode*
no äläs nyt hurskastele, body. Kukas se on, se joka yrjöilee valittaen, kun kirkossa miksaajat vääntävät hanaa liiaksi kaakkoon?
--->".Hengellisen musiikin tuli olla kuin hiljainen tuulenvire, lempeä sade, sillä mielestäni se " puhuttaa " ja koskettaa usein enmmän kuin jokin puhe/saarna.
Jos musiikki tulee kuin seinän läpi ja kuin kuuroille, siis mahdottomalla pauheella, niin minua se ainakin kyllästyttää, etoo ja risoo.
Ja useimmiten seurakuntien musiikki tulee sellaisella volyymillä, että minulta loppuu eväät sen kuuntelemiseen.
Olikohan mixarien jotain kysyttävä itseltään.?? " (body) - body
" tode* "
juuri näin, mutta pitääkö musiikin mennä hipiän läpi.
Minulle se sopii, mutta en ole silloin paikalla.
ja Jerikon muurit on jo kaadettu, joten en tiedä mikä on pauhun tarkoitus.??
Musiikki on mielestäni se sielunpeilin osa josta voi iloita kun se soi kuin " pieni tuulenvire "- tode*
taas tuo vihje siitä, että olet useinkin paikalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1201924Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1251818Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101778Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561454Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341386Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4961038Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50969Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115912Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347874