Millaisessa maasa me oikein elämme?
Tv, elokuvat, pelit useimmat täynnä joko raakaa tai erittäin raakaa väkivaltaa.
Työttömyyden kasvu, alkoholin, huumeiden aiheuttamat käyttäytymishäiriöt.
Kysynpähän vain, että mikä järki on mennä itsepuolustuskouluun oppimaaan
"juttuja" jos/kun käyttäessäsi niitä, saat itse syytteen "ylimitoitetusta väkivallasta"?
On tämä ihme maa tämä suomi ja poliitikot vain elävät ruususen untansa ja ovat
omia palkkojaan taas nostamassa.
Mitä hyötyä itsepuolustuksesta on, jos/kun se käännetään sinua
vastaan oikeudessa?
2
<50
Vastaukset
- 43l5j322lkjl45k6j32l
kansalainen on lammas, orja jonka on tarkoitus tehdä työtä jotta hänestä saataisiin verotuloa
lampaan ei ole tarkoitus puolustaa itseään, sellainen elikkohan saattaisi vielä nousta joukolla sortajaansa vastaan! - leske
Jos vielä osaat itämaisia taistelulajeja niin saat tuomion kovennettuna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242078Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331984Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101813Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561485Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341396Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5361133Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50986Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115930Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse352907