Jone Nikula on outo :)

ihmeheikkiosmoon

Mitä se rupesi itkemään omista traumoistaan uskovaisista ihmisistä, ihme "osmo" on kyllä tuo ahhahahaa..

Ei saa oikein selvää että onko se tyttö vai poika, hiukset ja pukeutuminen sanoisivat että on tyttö, mutta puhetapa taas vastaa pikkupoikaa.

Olen aika varma että lintu eikä kala se kuitenkaan ole.

2

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ikuinen kakara

      Jone on ruma pikkulikka.

    • Analyytikko

      No perus natsi tai joku muu armeijalla päähän lyöty. Kai sen nyt kaikki näkee, että se on armeija hullu. Mutta onko liiankin vaarallinen sodan kunnioittaja.
      Mielestäni uskovaisuuden haukkumuninen televisiokameroiden edessä on sivistyksen puutetta. Ei hyväksy toisia sellaisina kuin on ja yrittää muuttaa ihmisiä viha asenteellaan. Mitä saarnaamiskauhuun tulee hän itse pitää saarnoja aika usein siitä miten asiat pitäisi hoitaa. Onhan se angst asenne tietysti moiselle julkkikselle ihan suotavaa, koska se on yksi tapa tuoda itseään pinnalle. Tuollaisesta on helppo lehtien kirjoittaa, kun tekee jotain provosoivaa. Kyllä luulen, että osittain suunniteltu juttu koko uskovaisten haukkuminen. Yrittää ehkä pistää koe aitaukseen sellaiset tai sitten luulee oikeasti itsestään liikoja. Siinä lyhykäisyydessään Jone analyysi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      87
      5926
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3537
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      160
      2059
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      228
      1987
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      174
      1751
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      284
      1503
    7. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1031
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      67
      1021
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      1000
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      109
      937
    Aihe