Live Show featuring Jani Pirttimäki & Simo Silmu@swengi,jpää

tanssit!

Simo keikkailee myös lomansa aikana.

Iskelmätaivaalta oman paikkansa jo vakiinnuttanut Simo Silmu tekee muutaman keikan myös lomansa aikana.
Yhtenä näistä paikoista toimii Järvenpään Ravintola Swengi
perjantaina 13.01.2012.klo 22 alkaen liput 8 2
Toisena laulusolistina kuullaan samana iltana Jani Pirttimäkeä, jonka kanssa Simo on tehnyt yhteistyötä monesti aiemminkin.
Viime vuonnahan kaverukset olivat mukana Swengissä ”Badding Soikoon-Illassa”, jolloin kuultiin Raulin ehkä hieman tuntemattomampiakin kappaleita.
Tällä kertaa vuorossa on ”Live-Show”, jonka ohjelmisto koostuu puhtaasti suomenkielisestä iskelmämusiikista.
Mukana on luonnollisestikin kappaleita Simon soololevyiltä, mutta myöskään Raulia ja Topia ei olla unohdettu.
Simon ja Janin taustalla toimii tällä kertaa OK-Orkesteri, jonka kokoonpano on sama kuin edelliselläkin kerralla – tosin yhtyeen nimi on nyt vaihtunut.
OK-Orkesterissa kitaraa soittaa Ismo Leponiemi, joka mm. esiintyi Simon kanssa pari vuotta sitten Ellen Jokikunnaksen juontamassa
TV-ohjelmassa nimeltään Haaveiden ilta. Koskettimia & pianoa soittaa Juha Mäkinen (ollut mm. Lea Lavenin ja Kari Hirvosen taustaorkesterissa).
Basson varressa on Vesa Mattila (Shotput Men sekä Jani & Jetsetters:in luottotuuraja).
Rumpujen takana rytmistä vastaa Janne Nieminen (Öiset Kitarat, Rockin' 8-Balls sekä Shotput Men).
Paikalle kannattaa tulla "fiilistelemään", sillä illasta on varmastikin tulossa ikimuistoinen

1

303

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • J.S.

      EVVK paskajollotus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      85
      3952
    2. 51
      3268
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      158
      3008
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      60
      2931
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      76
      2453
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2276
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      25
      1974
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1951
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      161
      1912
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      91
      1311
    Aihe