Zimbabwe luopuu GMOsta

Zimbabwe luopuu GMO viljelystä (geneettisesti korruptoiduista siemenistä). Virallinen selitys on että ne vaarantavat terveyden, saastuttavat geneettisesti alkuperäiset kasvilajit ja tulevat kalliimmaksi pitkällä tähtäimellä.
http://www.bernama.com/bernama/v6/newsworld.php?id=638302
Koskas täällä meillä EUvostoliitossa?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hyvä että edes joku on järjissään tässä korruptoitujen geenien mylleryksessä

Äänestä
  • Voihan ihmiset viedä seinän viereen ja suolata konekiväärillä ilman mitään kikkailua, Monsanto ei siis ole se huonoin vaihtoehto, salakavala kylläkin.

    Äänestä

vielä hieman parempi elintaso kuin Zimbabwessa, joten meillä on enemmän vaihtoehtoja.

P.S Rhodesia oli vauras maa, sitä johtivat valkoiset miehet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bravovarb kirjoitti:

Zimbabwe luopuu GMO viljelystä (geneettisesti korruptoiduista siemenistä). Virallinen selitys on että ne vaarantavat terveyden, saastuttavat geneettisesti alkuperäiset kasvilajit ja tulevat kalliimmaksi pitkällä tähtäimellä.
http://www.bernama.com/bernama/v6/newsworld.php?id=638302
Koskas täällä meillä EUvostoliitossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu