Biaudet ei tehnyt eroa islamilaisen maan

pappa ihmettelee

Ja suomen välillä. Kun kuuntelin radio-novaa tänään, tämän voi vain todeta. Hän vain totesi, että onhan meilläkin ihmiskauppaa-tyyliin.

Ei Eva tasa-arvostakaan puhuessaan tainnut saada mielikuvaa, että olemme siinä aivan toista maata kuin islamailaiset maat.

Naisen tulojen pienemmyyttä sivuuttiin, jossa kyllä ei osata kaikkea huomioida yleensäkään kun siitä keskustellaan.

Sen mitä kuuli, niin jälleen kerran vahvisti, että jokin ei ole oikein kohdillaan Biaudetin ajattelumaailmassa. Hän on sarjaa epärealistiset kukkahattulaisidealistit, jolle ei ole väliä kuinka plajon vaikkapa muslimeja suomeen tulee.

Biaudetille pitäisi lyödä Koraani naaman eteen lähettää katsomaan islamilaisen maailman naisen tilaa ja verrata sitä suomeen. Hänen pitäisi myös elä siellä vaikka pari vuotta ja bonuksena 5 vuotta kierellen katselemassa afrikassa naisten elämää.

Osaisiko hän myös muistaa tajuta, että se ei ole suomalaisen veronmaksajan vika, että evoluutio ei ole siellä ottanut harppauksia ?

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TulisSotaJaTappaisPu

      Biaudet on paskaelätti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4754
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      207
      3800
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      101
      2205
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1336
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1248
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1226
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1095
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      477
      1022
    Aihe