"Mitä tehdä, kun lapsi lyö? Lue aiheesta tästä.
Toistoja, napakkuutta, ilmeitä, eleitä
- Sen jälkeen, kun opin puhumaan taaperoiden kivikautista kieltä, olen onnistunut rauhoittamaan kaikkein hysteerisimmätkin lapset minuuteissa tai nopeammin, Karp kehuu DailyRecord-lehden haastattelussa.
Kivikautinen taaperopuhe sisältää Karpin mukaan murahduksia, lyhyitä sanoja, toistoa ja dramaattisia kasvojen ilmeitä. "
...
"Ihmislajin evoluutio kolmessa vuodessa
Karp uskoo, että kolmen ensimmäisen elinvuoden aikana lapsi käy läpi 5 miljoonaa vuotta ihmislajin evoluutiota – apinoista neandertalilaisten kautta homo sapiensiin.
Kun lapsi nousee ensimmäistä kertaa jaloilleen, hän on Karpin näkemyksen mukaan edennyt evoluutiossa simpanssien vaiheeseen. Ensimmäisen syntymäpäivän tienoilla lapsen viestintä on eleiden ja äännähdysten sekamelskaa neandertalilaiseen tapaan. Kaksivuotias prosessoi asioita kuin luolaihmiset ja kolmevuotiaat ajattelevat kuin ensimmäiset kyläläiset."
http://www.uusisuomi.fi/viihde/119322-2-vuotiaan-itkuraivarit-–-yllattava-neuvo-vanhemmille
Nyt vaan testiin. Toisessa tarhassa tai tavaratalossa kiertää evolutionisti Karp ja toisessa lapsia koittaa rauhoittaa kreationisti Reinikainen ja sitten
kuunnellaan kummassa rauhoitutaan nopeammin..
Lastenkasvatusta evoluution avulla
KATin haamu
1
<50
Vastaukset
- 87678678687687
>>Ensimmäisen syntymäpäivän tienoilla lapsen viestintä on eleiden ja äännähdysten sekamelskaa neandertalilaiseen tapaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242022Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1341933Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101807Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561474Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341394Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5311103Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115921Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348894