Essayah on hurmosliikkeessä mukana

Elämästä hengissä

Sari Essayah on uskonnollisen hurmosliikkeen, helluntailaisuuden, kannattaja. Jos hänet valitaan presidentiksi, niin koko kansakunnan on kiristettävä pipojaan huomattavasti, koska kaikki on kiellettyä. Tanssiminen on syntiä, ennen avioliittoa ei missään tapauksessa saa olla sukupuoliyhteydessä, kirkkoon ei saa kuulua, koska helluntailaiset eivät kuulu kirkkoon. Sinun on otettava aikuiskaste. Mitä ihmiselämää se sellainen on?

11

112

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sionisti.

      Mikähän sullakin alhainen pakana on helluntaiporukkaa vastaan? Mikä ihmeen hurmosliike? Olet säälittävä tietämätön epäuskovainen ja pakana!

    • lutterin mutteri

      No onpas kamalaa! Lutherkin kääntyilee haudassaan jos saa tällaista tietoa Suomesta!
      Suomalaiset ovat niin peruslutterilaisia kuin olla voi. Kaikki muut kristilliset uskonnot on kauhistus. Puhumattakaan budhalaisista ja muslimeista!

    • .

      Sohaisit ampiaispesää - nyt hihhulit suuttuvat sinulle ja sinua ei tempaista ylös.

      • .

        Köhköhköö. Te ateistit olette kyllä säälittävää sakkia. Mikä teillä ateisteilla on oikein helluntaiporukkaa ja uskovaisia vastaan? Todella yhteiskunnallisesti ja poliittisesti aktiivista porukkaa, erittäin isänmaallista sakkia ja edustavat hyvinvointiperiaatetta myös muillakin kuin taloudellisin mittarein. Hengellinen ja henkinen hyvinvointi, lähimmäisestä välittäminen ja huolehtiminen sekä arvomaailma on sekä yhteiskunnan että sen hyvinvoinnin peruspilareita. Oletpas sinä niinsanotusti ahdasmielinen ihminen, kun aina itsekin saan tätä kuulla.

        Olen itse PerSu ja uskovainen, vaikka Saria kyllä kannatan. Myös PerSuilla on paljon uskovaisia kannattajia ja jopa useita uskovaisia kansanedustajia kuten Mika Niikko ja Hakkarainen. En todellakaan tiedä, saati ymmärrä, mistä vihamielisyytesi ja asenteesi kristittyjä kohtaan ja vastaan oikein kumpuaa? Voisitko valaista minua hieman tässä? Oletko näitä monikultuuriutopisteja, kenties?


    • Upsista ups

      Upsista.

    • Viitsitkö tarkistaa perustuslaista mitkä ovat tasavallan presidentin tehtävät ja valtaoikeudet.

    • Upsista ups

      Upsista.

    • Upsista ups

      Upsista.

    • iuytrvfcde

      Tää on kyllä totta

    • taivasosuus meni jo

      Hypätkää taivaaseen ja puhukaa kielillä helluntailaisten hihhulien tahdissa, jos ette muuhun pysty.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1580
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      104
      793
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      598
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      128
      561
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe