Onko Marit Björgen roinaaja?

RainoJarno

Mitä mieltä ootte? Minä veikkaan, että on Marit vetäny vähän kovempaa "astmalääkettä", ku noita iltapäivälehtien bodybuildingkuvia kattelee Maritista.

8

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jörgeen

      On varmasti vetäny muutaki ku aamupuuroa ja lisäproteiineja. On kai noita kalliita aineita joilla peitetään kokeiden tulokset tai itse aineita jotka ei näy. Joka tapauksessa uskon että on vetäny aineita.

      Naiseksi tosi lihaksikas vaikka on hiihtäjä. Eihän tollasia kroppia ole ku kehonrakentajilla ja kuulan työntäjillä.

    • perässähiihtäjä

      joo ei nuita lihaksia kaurapuurolla kasvateta.varsinki ku kyse hiihtäjästä joka vetää tuli perseen alla sukset alle sulaen aamusta iltaan lenkkiä.mahdoton yhtälö kasvattaa/ylläpitää tommosia lihaksia ilman roinaa kestävyyslajin ammattilaiselle!!

    • Pieni natu

      on se ainakin isompi ja kireämpi kuin minä.

    • farmaseutti-X

      Vaikken asiasta voi varmaa tietoa saadakaan niin epäilen että tolla akalla on manipuloidut geenit. Jotain helkkarin kasvun säätelijä geeniä on rukattu tuottamaan lihasmassaa. Geenidopingista alettiin puhua joskus 10 vuotta sitten ja Norja on tämänkin kehityksen kärjessä. Tollanen pikkulikka ei ilman geenidouppausta näyttäis kuin kirpun paskalta.

      Niin läpinäkyvää touhua mutta kukaan ei voi käräyttää. Itse boikotoin siten etten seuraa kyseistä lajia. Aika näyttää kuinka vanhaksi "Martti" elää.

      Mutta ihan yhtä läpimätää on urheilu muissakin lajeissa. Mutta turha siitä on lässyttää tässä enempää. Tärkeintä on rauhoittua ja ymmärtää että roinaajat roinaa ja voittavat vilpillä mutta yleensä kantavat raskaan veron myöhemmin.

    • niimpähei

      Vielä kun ymmärtäisitte, että kaikki huiput käyttävät joitain kiellettyjä aineita. Naurettavinta on porukan itku asiasta :DD

      • RainoJarno

        Mistä tiiät? Tunnetko henk. koht. kaikki huiput vai? Taidat olla roinari...


    • topinkpolis7

      ja ei niin huiput myös!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1189
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      891
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      334
      668
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      626
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      618
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      600
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      576
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe