rasismia!! tuomio aleni liian vähän!!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012011315073054_uu.shtml törkeää rangaista syytöntä miestä noin kovalla kakulla
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jahas, että heikkolahjaisuus on nyt lieventävä peruste raiskata..
Eikös sen lain pitänyt olla kaikille sama?

Äänestä

mamut saa raiskata lievemmällä tuomiolla.

Äänestä

Erikoinen peruste tuomion alentamiselle on tuo tyhmyys.. Eikös teko sinänsä ole jo tyhmä?
Kaikki vaan tekeytykää raastuvassa tyhmäksi ja laittakaa lankkia naamaan niin saatte Jussuf-alennusta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hey !!! kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012011315073054_uu.shtml törkeää rangaista syytöntä miestä noin kovalla kakulla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu