Mitä Ihmettä ?? ja Samalla Korjaus Törkeään Asiavirheeseen!

Ja ensin Tämä Pirskatin Harhalaaki eli lainaus tuolta jostain kaukaa:

"heinonenjorma
22.12.2011 20:16

Johan äijä kirjoitti" oiva hämäys", nimimerkillä. oikein helposti lierihattu on tunnistettavissa. Tosin eihän se minulle kuulu, kirjoittakoon millä lystää. Sitten voikin taas minua syytellä. "
ja lainaus loppuu.

Se Nyt Vaan On Kuulkaas Niin, te mokomat "arvon" klopit, että Kun tai Jos Meikäläinen sattuu harvoin tänne kirjoittamaan, niin Teen Sen Ainoastaan Omaksi, ja teidän Iloksenne!
Kaikki arvelut siitä, että millä nimimerkillä satun milloinkin kirjoittelemaan voitte jättää omaan arvoonsa. Käytän vain Tätä Yhtä, Jonka Olen joskus Vaivoikseni Saanut.
En Edelleenkään Kuulu liittoonne, kuten monet muistavat vanhastaan, Enkä Aio Siihen Liittyä, eli se siitä. En ole tarkoittamanne lierihattu enkä myöskään mikään vitun postimies, joka kantaa viestejä lootasta toiseen muitten riesaksi. Niitä tuntuu riittävän mustolaisleirissä omasta takaa ilman ulkopuolisiakin.

Jatkuvan palstalla roikkumisen ja räksyttämisen sijasta vietän vapaa-aikani eräiden muiden tavoista poiketen siihen oleelliseen keskittyen, täysin oikean ulkoilmaelämän ja matkailun piirissä, en netissä isompia paskoja jauhaen. Kuin tämän tässä.

Hyvää Vuoden Jatkoa Kaikille Sen Ansainneelle.

4

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei paskaporukkaa

      Mitäpä sitä meille valittelet, valita niille jotka usealla nimimerkillä kirjoittavat. Valitettavasti ei minullakaan ole osuutta karavaanareiden typeriin rientoihin, eikä koskaan tulekaan. Paska porukkaahan karavaanarit aina ovat olleet, että ei sen kummempia.

    • tosi on

      Heinonenhan on vainoharhainen moniniminerkkikirjailija jonka kaikki tunnistavat käsialasta . Heinonen vastaa kaikkiin kirjoituksiin joiden kuvittelee vainoharhaisuudessaan olevan hänelle osoitettuja ja "tunnistaa" välittömasti kirjoittajan vihamiehekseen . Moiset kommentit kannattaa antaa jäädä omaan arvoonsa , muutoin hän saa vain lisää vettä myllyynsä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      40
      2304
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      293
      1904
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      20
      1730
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1555
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      23
      1384
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1289
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      41
      1262
    8. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1225
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      35
      972
    10. Voi rakas sinua

      Ei mikään helpoin reissu eikö. Koita jaksella 😘
      Ikävä
      9
      918
    Aihe