Putinin suosio kasvussa.

Putinin suosio

Putinin suosio kasvussa.

2012-01-14 05:00:13

Moskova, 13.1. (Stimme Russlands) -- Pääministeri Vladimir Putin on edelleen suosituin Venäjän presidenttiehdokkaista. VTsIOM-tutkimuslaitoksen tekemän kyselytutkimuksen mukaan hänen kannatuksensa on noussut viimeksi kuluneiden kahden viikon aikana 42 prosentista 48 prosenttiin.

Muut ehdokkaat ovat säilyttäneet entiset asemansa. Gennadi Zjuganovin kannatus on 10 prosenttia, Vladimir Zhirinovskin 9 prosenttia ja Sergei Mironovin kannatus 5 prosenttia. Mihail Prohorovin kannatus on 3 prosenttia ja Grigori Javlinskin 2 prosenttia.

Luottamus presidentti Dmitri Medvedevin toimintaa kohtaan kasvoi vuoden 2012 ensimmäisellä viikolla 57 prosenttiin ja pääministeri Putinin 58 prosenttiin. Joulukuun alussa vastaavat luvut olivat 51 prosenttia.

Stimme Russlands / KOMINFORM

http://german.ruvr.ru/2012/01/13/63790740.html

0

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

        Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
        Kotimaiset julkkisjuorut
        124
        2078
      2. Stepuli itkee facessa

        Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
        Kotimaiset julkkisjuorut
        133
        1984
      3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

        Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        210
        1813
      4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

        Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        256
        1485
      5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

        Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        134
        1396
      6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

        Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
        Maailman menoa
        536
        1133
      7. Minä menetän sinut kokonaan

        Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
        Ikävä
        50
        986
      8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

        Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
        Kotimaiset julkkisjuorut
        115
        930
      9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

        Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
        Maailman menoa
        352
        907
      Aihe