Ruumis haudataan maahan tai poltetaan ja sillä selvä. 20 vuotta hautausurakoitsijana voin vakuuttaa, että kukaan ei ole vielä valittanut.
Kuoleman jälkeen????
7
164
Vastaukset
- Väärin ymmärretty
Oletan, että yrität olla vitsikäs.
- tsatsatsaa
Ei vielä, mutta asia saattaa olla toisin kun 'asiakkaasi' kohtaavat sinut henkimaailmassa oman kuolemasi jälkeen. Jollakin on ehkä jäänyt jotain huomauttamista ja odottaa vain oikeaa hetkeä ...? :DDD
- JK
VAI IIN
- fardowsa
1
Joskus emme ehkä halua tietää prosesseja, jotka tapahtuvat kun me kuolemme, koska pelkäämme tai eivät halua ajatella sitä. Tämä ei kuitenkaan ole asenne muslimi. Meidän pitäisi olla kaikkea oppia ja ymmärtää kuolemaa, jotta voimme elää elämäämme vastaavasti.Profeetta (saw) sanoi, "elää tässä maailmassa kuin olisit muukalainen tai matkustajan (kulkee sen kautta)." [Muslim] Me olemme matkalla ja pitäisi tietää koko matkan vierailuohjelmaan, ei vain yksi osa
2
Kuolema on väistämätön. Se on yksi asia, että voimme olla varmoja elämässä. Olemme syntyneet kuolemaan. Jokainen sielu saa maistaa kuolemaa riippumatta siitä, keitä he ovat. Tämän vahvistavat meille monta kertaa Koraanissa: Jokainen sielu saa maistaa kuolemaa: ja Testaamme sinulle pahan ja hyvän, kokeeksi. To Us on palaat. ""Jokainen sielu saa maistaa kuolemaa: Kun pää Us on sinun on palattava.Seuraava osa matkamme alkaa kun synnymme. Tämä on elämää tässä maailmassa, jossa nyt asuvat ja tuntevat. Me voi jäädä tähän asemalla muutaman sekunnin tai niin kauan kuin 100 vuotta tai enemmän. Täällä kasvaa ja hankkia keinot onneen tai kurjuuteen. Me annetaan mahdollisuus tehdä valintoja jälkeen murrosiän ja tulemme myöhemmin rangaistaan tai palkitaan heille. Jumala antaa meille jokaiselle luonnon Fitrah, tieto hyvästä ja pahasta sekä
oikean ja väärän.Loppu on meidän. Kuten Koraani sanoo, "Kun sielu, ja suhteessa ja järjestyksessä siihen, ja sen valaistumisen kuin sen väärin ja oikea - Todella hän onnistuu, joka puhdistaa, ja hän epäonnistuu, joka turmelee sitä!- jiija
From the teachings of our Holy Prophet Muhammad it becomes clear that after the demise of a person we apparently take him/her to be lifeless, but that person remains alive, although his/her life is different from our lives.
The Holy Prophet is reported to have said that the act of breaking a bone of the dead body causes the deceased as much pain as is felt by a living person. When a person dies, he/she is consigned from this world to Barzakh. Regardless of the fact whether the dead body is laid in the grave or cremated, the demised retains power of understanding and comprehension.
- ei kannata polleilla
Mitähän yrität tuollakin sanoa: eiköhän me tuon jokainen tiedä. Raamttu sanoon syniinlankkemuksen turmelemalle ihimiselle: maasta sinä olet tullut ja maaksi pitää sinun jälleen tuleman. Mutta sinulta puuttuu totuuden toinen puoli; Vapahtajamme Jeesus Kristus on sinut viimeisenä päivänä herättävä.
Ruumis maatuu ja henki nousee Jumalan tykö.
Tulee päivä, että haudat avautuvat ja Herra käytää multaamme luodessaan meille uuden ylösnousemusruumiin, johon iankaikkinen sielu ja henki yhytyvät.
Onpa haudankaivajalla vielä elämän salat avautumatta. Mahtaillet esittelee vain polleaa poikaa!- hatullinen paskaa
Lupaatko syödä hatullisen paskaa jos olet väärässä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242053Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331957Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101811Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561479Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341395Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5321113Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115927Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse349899