Lisää moskeijoita Suomeen, ei rasismille

Vihreä. :=)

Viimeaikoina ikäväntuntuinen vihamielisyys ja rasismi on noussut pintaan Suomessa, maahanmuuttajien raiskauksia ja rikoksia korostetaan medioissa ja muslimeita vähätellään ihmisinä tässä maassa. Kuinka tämä on mahdollista, kysyn?

Minäpä ehdotan täten radikaalia islam-ohjelmaa Suomeen, jossa mm. Helsingin rautatientorille rakennetaan neljä minareettitolppaa, joista kuuluu ihana islam-rukous aina kello 4 aikaan joka ikinen aamu (jotta te juntit edes kerran elämässänne heräisitte ajoissa töihin) ja sitten Tuomiokirkon tilalle pystytetään tietysti Moskeija, ihan näin avarakatseisuutta lisäämään.

Tätä voidaan kokeilla sitten pari kuukautta ja tutkia ihmisten suhtautumista ohjelmaan systemaattisilla mielipidekyselyillä. Lisäksi ohjelma nelinkertaistaisi maahanmuuttajien määrän Suomessa niin pian kuin suinkin vain mahdollista. Kouluopetukseen radikaalimuslimeja ja islaminuskoisia somaleita. Nämä ovat ihania ihmisiä. Ohjelma kestäisi hallituskauden eli 4 vuotta. Siis avoimuutta ja ennenkaikea ihanuutta kaikelle kansalle (ruotsalaisille, somaleille, romaneille, ihanille afrikkalaisille ja muslimeillekin, ehkä jopa suomalaisille junteillekin).

8

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Väriä kehiin!

      Ehdit ensin, itse olin ehdottamassa värikkäitä lappilaisia ja poroja katukuvaan, nyt se on niin ankea kun kaikilla on se negatiivisen kulutusvelkakulttuurin musta tai harmaa asu päällään.

      Nythän on niin että jopa keinotekoinen hymy on hyväksi:

      http://www.pellervo.fi/pellervo/3_01/naiset.htm

    • varaton mummo

      ja sinako taman kaiken maksat?

      • Vihreä. :=)

        Päin vastoin, sinä maksat kaiken tämän, sillä olethan sinä vajavainen junttero. Ihanuus-suvaitsevaisuuspaketti-ohjelmaan kuuluu myös ns. juntti - viiva suomalaisvero, jolla kustannetaan ensisijaisesti tämä maahanmuuttajien kotouttaminen, joka kestää sen 2 vuotta, eli ohjelma käsittää jonkin sorttisen tehokotouttamisen! Eli junttero, avarra sinäkin katsettasi vähän hei kuule, ja olepa ystävällinen kaikille.


    • Vihreä. :=)

      Lisäksi ne jotka eivät hyväksy tätä suvaitsevaisuuspaketti-ohjelmaa eristetään pakkotoimin muusta yheiskunnasta. Tällöin voivat miettiä suhtautumistaan muita kohtaan ja avartaa katsettaan ihmiskuntaa kohtaan. Eli jos et hyväksy, sinut tulee vangita. Näin on jokaisella hyvä olla. Somaleita töihin ja afrikkalaisia töihin, suomalaiset lähetetään rajojen ulkopuolelle. Avartakaa katsettanne!!!!

      • Hidas Hyökkäys..

        Näin me muselmaniat saadaan Sharia ainoaksi todellisuudeksi, "suvaitsevaiston" ja "hyysärituttilaisten" avulla, aivan kaikki vielä valloitettavan alueen kansalaisten maksamana!

        Ei ole mitään niin typerää ja halveksuttavaa kuin länsimainen idiootti-dekadenssi-humanismi. Siksi se on hetimiten korvattava kunnollisella, oikeasti elämänmyönteisellä kulttuurilla.

        Lapsivaimot on parasta mitä löytyy. Jo35 -vuotiaana on nainen kasvattanut jälkipolvensa, ja sen jälkeen on vielä montakymmentä vuotta, joko Moskeijan palveluksessa kouluttajana tms, tai sitten voi tehdä pyhiinvaelluksia tms.


      • Vihreä. :=)
        Hidas Hyökkäys.. kirjoitti:

        Näin me muselmaniat saadaan Sharia ainoaksi todellisuudeksi, "suvaitsevaiston" ja "hyysärituttilaisten" avulla, aivan kaikki vielä valloitettavan alueen kansalaisten maksamana!

        Ei ole mitään niin typerää ja halveksuttavaa kuin länsimainen idiootti-dekadenssi-humanismi. Siksi se on hetimiten korvattava kunnollisella, oikeasti elämänmyönteisellä kulttuurilla.

        Lapsivaimot on parasta mitä löytyy. Jo35 -vuotiaana on nainen kasvattanut jälkipolvensa, ja sen jälkeen on vielä montakymmentä vuotta, joko Moskeijan palveluksessa kouluttajana tms, tai sitten voi tehdä pyhiinvaelluksia tms.

        Ei, kyllä sinä nyt varmasti puhut typeriä rasistisia vihapuheita muslimeita kohtaan. Suvaitsevaisuuspaketti-ohjelma takaa myös näkökulman suvaitsevaisesti muidenkin kultuurien arvomaailmojen ja arvokäsityksen pohjalta. Täten lapsivaimoista ja hirttotuomioista saadaan avarakatseista ja suvaitsevaista näkökulmaa ahdasmieliseen epätasa-arvoiseen yhteiskuntaamme, ja muslimikin voi (uudessa kaksoiskotimaassaan) paremmin. Tämä on hieno ajatus!


    • OnSiinäHyvä paastota

      Ja minne unohit ne viikottaiset kivitystuomiot senaatintorilla ?

      Ja sen, että muka ollaan päivä syömättä, ja yöllä mässätään, että rasva valuu aamullakin suupielistä,ja on mukava päivä taas paastota,- kun muslimien allah ei näe yöllä, mitä tekevät muhametin muhametit !

      • Vihreä. :=)

        Hienoa, sinähän olet melko avarakatseinen suomenruotsalainen, ja ymmärrät ihmisarvoa jopa siedettävästi. Otit esille tärkeän pointin, nimittäin islamilaisen perinteen harjoittaminen, muiden kultuurien huomioonottaminen ja harjoittaminen on myös yksi tärkeä ja ominainen piirre suvaitsevaisuuspaketti-ohjelmassa.

        Tätä kaunista perinnettä voi ensisijaisesti harjoittaa symbolisesti, esimerkiksi tyynysotanäytelmillä kivien heittelemisen sijaan. Suvaitsevaisuuden lisäännyttyä voidaan toki harkita sitten tuomitaanko juntteudesta suvaitsevaisuuden nojalla oikeasti ihmisiä tähän kuolemantuomioon, eli lainsäädännönkin tulisi täten antaa tilaa suvaitsevaisuuspaketti-ohjelman suvaitsevaisuusperiaatteen mukaan myös muille kultuureille, näiden periaatteille, arvoille ja oikeuskäytännöille. Tämä on hyvinkin mahdollista. Tällöin ihanuus ja ihmisten avaramielisyys on huomioitu myös ulkokultuurin kannalta, annetaan muillekin kultuureille ja arvopohjille tilaa, ahtaassa suomalaisessa yhteiskunnassamme.

        Nimen "Suomi" tilalle tulee suvaitsevaisuuspaketti-ohjelman nojalla Soomlandia, Somalilandia, Suomalia tai jokin muu kaltainen hyvin avarakatseinen ja suvaitsevainen nimi(tys), sillä mitään aitoa ja oikeatahan ei ole olemassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      81
      4620
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3627
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      63
      2062
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1125
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      140
      1050
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      979
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe