Pelasin lottoa pitkästä aikaa ja voitin,, pöh, mitä voitin,, 3 ja lisänumero oikein on 1 €
Olin sijoittanut 5 euroa,, eli siis oikeasti hävisin ...
Eikä se mitään perheen kokonaistaloutta ajatellen. Vaimo sai myytyä kirppiksellä kirjan 20:llä centillä,, oli siitä maksanut kierrätyskeskuksessa euron.
Jos näin jatkuu, niin perikato uhkaa ...
Olin sijoittanut 5 euroa,, eli siis oikeasti hävisin ...
Eikä se mitään perheen kokonaistaloutta ajatellen. Vaimo sai myytyä kirppiksellä kirjan 20:llä centillä,, oli siitä maksanut kierrätyskeskuksessa euron.
Jos näin jatkuu, niin perikato uhkaa ...
Vastaukset 9
Vanhimmat
minäpäs voitin ,. satuin nimittäin huomaamaan poisheitetyn Luontoarvan, ja minussa aina herää toivo että joku tunari on tarkastanut arpansa huonosti ja niinhän tässäkin kävi että löytämässäni arvassa oli 3€ voitto! :D
tarjoan palstalaisille lautasellisen Nalle-mannapuuroa tämän kunniaksi ,.
No en minäkään vielä rikastunut.Eilen otin porukka raviveikkauksen.Maksoi 2euroa ja voitin 3.40 euroa,että ei sillä paljon pröystäillä:)))
Se on katsos tuossa kirjan tapauksessa AVV kun puree. AVV eli arvonvähennysvero on käänteinen arvonlisäverolle, jota maksetaan, kun tuote jalostetaan raaka-aineista. Valmista kirjaa kun lukee, niin sehän ainoastaan kuluu.
Tuo lottovoittohan on voitto, koska tuo nimenomainen voittorivi maksoi vain yhden euron, eli sait omasi takaisin. Kuka käski pistämään neljä surkeaa riviä sen seuraksi? Suurempi vääryys on noissa Veikkauksen arvoissa, joissa mahdollinen voitto voi olla pienempi kuin panos.
kylmä totuus
surkein arpapeli on Toteuta Unelmasi ,. kilpailu päättyi jo viime elokuussa mutta kampanjakoodeja on pullojen korkeissa vieläkin ,. eivät halunneet jakaa päävoittoa kenellekään joten päättivät painattaa varmaan 100 miljoonaa koodikorkkia ,. taitaa jo rikkoa jotain arpajaislakia - isojen voittojen koodeja on voitu tarkoituksella jättää viimeisenä myytäviksi kilpailun jo päätyttyä,. ,. ihan pehvasta koko kisa ,.
Haahaaa...ilkeää sanoa, mutta voitin kenosta tonnin.;))
Huhuuu... taidat harrastaa enemmänkin uhkapeliä,, kun et ole voitostasi yllättynyt, hekottelet vaan anteeksipyytävästi. :D
No siitä on jo viikko aikaa eli olen kerennyt tuhlata osan rahoista jo.;D
En harrasta uhkapeliä, silloin tällöin ostan noita porukan kenoja...tääkin oli sellainen...1/5 lappu...tuli seiskatason täysipotti.:)
Onnea. Tulet perässä. Viime vuonna voitin kenoissa yhteensä lähes 6000 kaikki mukaan lukien. Paitsi miinustettuna pelipanoksilla. Mutta voitoille joka tapauksessa. Sitten oli se Viking voitto mikä nosti joulukuun voitot 1106 euroon miinus pelipanokset.
No, oli lauantaina 4 oikein lotossa, ei enempätä.