Israel ja Usa tekopyhimyksiä parhaimmillaan

jipjaeemotherfuker.

tekevät yhteistyötä, ja käyttäytyvät väärin, ei tule koskaan maailmaan rauha. Israel, joka ei halua rauhaa, vaan vihaa ja sortoa. Yhdysvallat jotka harjoittavat Imperialismia päivittäin.

Israelin ja Yhdysvaltain taloden rikastaminen tapahtuu laittomasti, rikkomalla kansainvälisiä sopimuksia ja ihmisoikeuksia.

Israel hallitsee osan mediasta, ja propakandasta, Yhdysvallat maiden valtaamisesta, ja Suuryrityksien eduista, joista suurimmat ovat öljy-yhtiöt ja kaivosyhtiöt.

Jos yhdysvallat, ja Israel olisivat suvaitsevaisempia, ja hyväksyisivät rauhan, ja eri uskonnot, ja antaisivat olla toisten rauhassa niin maailmassa asiat olisi aina paremmin.

Tietysti todellista syntejä vastaan tulee taistella, mutta ne ei saa olla omien etujen tavoittelua, vaan oikeaa taistelua rauhan ja vapauksien puolesta

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Osaatko

      perustella yhtään esittämistäsi väitteistä? Lämpimikseenkirjoittelun näytät kyllä osaavan. Aloita vaikka siitä, mitä kansainvälisiä kaupan sopimuksia USA ja Israel rikkovat. Kyseessä lienevät WTO:n säädökset. Jään odottamaan.

    • faktaa, faktaaa

      no eikös järki sano että nehän rikkovat sopimuksia. Esim syyttömiä irakilaisia vangittu, tappaneet siviileitä paljon irakissa, vietnamissa ja ym paikoissa. Varastaneet toisten öljyt. Israel rikkoo päivittäin ihmisoikeuksia sortamalla palestiinaa, israel ei edes anna heidän maitaan, vaikka niille kuuluisvat.Tv:stä tuli dokumentti, missä sitä tilannetta kuvattiin. Israel tulitti aseilla, kun toiset osoittivat mieltä heitellen kiviä. Räkivat, syleksivät palestiinalaisten pälle. Palestiina ei saa kulkea ulkopuolella gazan rajoilla kunnolla, joutuvat jonottamaan useita satoja metrejä, eivätkä aina silloinkaan pääse. Palestiina leimataan terroristivaltioksi, vaikka se ampuu muutamia pieni ohjuksia siksi koska he eivät saa itsenäisyyttä, ja maita mitkä heille kuuluisi. Toiseksi on paljon faktoja,siitä että Israel omistaa isoja osia mediayhtiöistä, missä maailmalle annetaan vääriä tietoja maailman todellisuudesta. Mukana yhdysvallat. eli suoltavat täyttä propakandaa kaikesta. Lisäksi Wtc oli ainaskin Yhdysvaltain salaliiton tekosia, missä varmaan osittain myös juutalaiset ystävät mukana. Sitten Usa ajoi kuuban kauppasaartoon, koska kuuba ei mennyt niiden pillien mukaan. On sitä vaikka mitä väryyttä heiltä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      104
      1740
    2. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1730
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      1650
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1418
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1376
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      477
      951
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      941
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      898
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      298
      877
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      826
    Aihe